Міжнародний фонд "Відродження"

Дзержинська виправна колонія № 2

Дзержинська виправна колонія № 2 Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області

Адреса установи: вул. Херсонська,
м. Дзержинськ, Донецької обл., 85200

 Дзержинська виправна колонія №2 була заснована у квітні 1958р., як дитяча трудова колонія. У грудні 1960р. на базі цієї колонії була створена Дзержинська виправна колонія, яка до 1970р. була колонією посиленого режиму утримання. У подальшому, заклад перевели на загальний вид режиму утримання. У період з 1987р. по 1988р. тут утримувались засуджені суворого режиму. З 1988р. до кінця 2002р.- засуджені загального виду режиму.

 З 01.11.2002р. Дзержинська виправна колонія №2 перепрофільована у колонію посиленого режиму. Згідно з вимогами кримінально – виконавчого кодексу України, заклад отримав сертифікат про відповідність середньому рівню безпеки (приказ УДДУПВП №251 від 12.12.2003р.)

Протягом існування установу очолювали талановиті професіонали, висококласні фахівці - керівники, які пройшли усі ступені професіонального росту:

Ларіонов І.С., Бутенко М.Т., Богач О.В., Шпак А.С., Філіппов І.П., Бутко М.П., Брюховецький Г.Ю., Старущенко М.І., Юров О.П., Кременчугський С.М., Посоха О. І.

На даний час установу очолює Резаков Дамір Михайлович

 Колонія заснована на базі колишньої гірнопромислової школи. Були побудовані комунально–побутові приміщення, майстерні, збудовані виробничі цехи, організовано випуск промислової продукції. З 1971р. почалось будівництво нових житлової та виробничої зон, віддалених від житлового сектора міста. У 1979р. установа була переведена на нове місто, де дислокується по теперішній час.

 Загальна площа території колонії складає 186648 кв.м., у т.ч. площина житлової зони – 52263 кв.м., виробничої – 95637 кв.м., господарської – 38748 кв.м.

 Ліміт наповнення – 1350 людини. На цей час відбувають покарання 986 засуджених. Виробниче підприємство колонії організовано на базі Дзержинської виправної колонії №2. Головною задачею підприємства є виробництво і реалізація, з метою залучення засуджених до суспільно - корисного труду, продукції виробничо - технічного призначення та товарів народного споживання. Основні види продукції що випускається – затяжки металеві, скоби, арочні крепі, міжрамні стяжки, залізобетонні каналізаційні люки та швейні вироби. У 2006р. підприємством було виготовлено продукції на загальну суму 1510тис.грн.

 У 2004р. на базі підприємства колонії створений Дзержинський професіонально –технічний учбовий центр №2, у якому засуджені можуть отримати сучасні робітничі спеціальності: електрозварювач, електромонтер, слюсар-ремонтник. У 2006-07 навчальному році тут вивчаються 220 осіб. Виробничу практику учні проходять на підприємстві ДІК-2, з яким укладено договір о співробітництві у підготовці кваліфікованих робочих.

 Загальноосвітня школа при Дзержинській колонії була відкрита у 1961р. Кожен рік у середньому 30-40 засуджених отримують тут повну середню освіту. У 2006-07 навчальному був здійснений набір 185 учнів у 8,10-12 класи.

 З метою надання психологічної допомоги засудженим, у колонії проводиться поширена психолого-педагогічна робота. Розробляються і реалізуються програми психокорекційного і педагогічного впливу з урахуванням індивідуальних особливостей засудженого та ступіні його соціального занедбування.

 Медична частина установи, загальна площа якої складає 615,6 кв.м., призначена для надання допомоги, лікування засуджених, виявлення та попередження інфекційних захворювань. Медчастина колонії забезпечує амбулаторний прийом засуджених. У разі потреби, засуджені можуть проходить курс лікування у стаціонарі медчастини, де є 9 палат на 30 ліжок, а також ізолятор для інфекційних хворих. Здійснюються також диспансерний нагляд за хворими на хронічні хвороби.

 Для засуджених в колонії створені сприятливі умови для відпочинку, забезпечення релігійних потреб і занять спортом. Засуджених відвідують представники різних релігійних організацій. Регулярно проводяться богослужіння, концерти та показ відеофільмів на релігійну тематику.

 Кожну неділю у відділеннях організовують культурно-масові заходи, змагання настільних ігор з шашок, шахів та тенісу. На території колонії є футбольне поле, на якому проводяться турніри по міні футболу серед засуджених. З метою інформування засуджених о подіях в країні та за її межами, щотижня проводяться інформаційні години.

 У вересні 2005р. Дзержинській ВК №2 склав договір з Міським Центром зайнятості о співробітництві. Складений спільний план роботи –надання інформації про стан ринку праці у регіоні, консультації з питань законодавства о зайнятості і соціальному страхуванні.

 Проводяться концерти для засуджених, у яких приймають участь як самодіяльні, художні колективи колонії, так і професіональні ансамблі міста та області. Вагому гуманітарну допомогу колонії оказує Донецький обласний благодійний фонд «Оберiг» (допомога ВІЧ- інфікованим). Представники фонду проводять із засудженими тренінги та бесіди що до профілактики СНІДу, венеричних захворювань та туберкульозу.

 Ведеться робота з газетою «Дзержинський шахтар», де систематично публікуються статті про життя та діяльність установи.