Міжнародний фонд "Відродження"

Жданівська виправна колонія (№3)

86396 м. Жданівка Донецької області
начальник Михайлов В'ячеслав Олександрович
тел. (062) 506-20-35

Жданівська виправна колонія №3Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області.

 Адреса установи: с. Осино - Ольховка,
 Харцизського р-ну  м. Жданівка, Донецької області, 86397

У липні 1959р. у селищі Кульгачі (тепер Осино - Ольховка), була заснована жіноча виправна колонія, яка через рік, згідно до урядового наказу була тимчасово законсервована. 01.02.1960р. контрагентна виправно-трудова колонія – 3, у зв’язку із зменшенням чисельності ув’язнених, була ліквідована. У квітні 1961р. реорганізована дільниця при виправно-трудова колонія-33 у виправно-трудова колонія-3, начальником якої було призначено майора вн. сл. В.Д.Тищенка. Колонія була призначена для утримання засуджених загального режиму.

Вагомий внесок у розвиток установи було зроблено її колишніми керівниками: Г.М. Півторапавло, В.А.Тонконогом, О.В. Юрчук, Ю.П. Лебедь, В.П. Тростянський, В.І. Сидоренко, В.Н.Українським, О.А. Белокриницький, В.І. Дементьєв. 

На даний час установу очолює Михайлов В’ячеслав Олександрович

У 1962р. за ініціативою В.Д.Тищенка, силами засуджених був побудований виробничий цех з випуску швейної продукції: робочих костюмів, комбінезонів, рукавиць, бавовняних курток та ін.

 У 1971р. Жданівська виправна колонія-3 була реорганізована у республіканську протитуберкульозну лікарню. На теперішній час це обласна протитуберкульозна лікарня для засуджених середнього рівня безпеки. Колонія – чоловіча. Планове наповнення – 1300 засуджених. На сьогодні утримуються: у амбулаторному відділенні – 486 чол. і у стаціонарі – 661 чол. Загальна площа колонії – 15,7795 га.

 Підприємство Жданівської виправна колонія-3 виконує господарську діяльність, без мети отримання прибутку, для забезпечення професійно – технічного навчання засуджених та залучення їх до труду. Основні напрямки роботи підприємства: виробництво швейної продукції, робочого одягу, столярних та різних металевих виробів, дерев’яної тари, будматеріалів, ремонт автотранспорту, вантажні автомобільні перевезення. За 9 місяців 2006р. обсяг виробленої на підприємстві продукції склав 414,6 тис.грн. від запланованої суми у 400тис.грн. Обсяг реалізованої продукції – 390,2 тис.грн. від запланованої суми у 400тис.грн. Сума прибутку склала 10,8 тис.грн. від запланованих 18,8 тис.грн.

 Жданівська ВК №3 - це протитуберкульозна лікарня – загальноосвітнє навчання засуджених не передбачено.

 Лікувально – профілактичний заклад призначений для лікування та утримання осіб, які відбувають покарання у виправно-трудових колоніях та хворих на активні форми туберкульозу. Лікарня забезпечує кваліфіковану та спеціалізовану стаціонарну і амбулаторну допомогу, а також організаційно - методичне керування медичними частинами слідчих ізоляторів та виправних колоній управління Державного департаменту України у Донецькій області, з питань фтизіатрії.

 Лікарня функціонує у складі Жданівської ВК №3, розташована на ізольованої території, забезпечена необхідним обладнанням і апаратурою, господарським інвентарем та іншим господарством за рахунок коштів колонії. У лікувально-діагностичних кабінетах, ординаторських, робочих місцях медсестер встановлена сигнальна система. Підтримка режиму і санітарного стану, а також виховної роботи та матеріального забезпечення здійснюється адміністрацією колонії.

 У складі лікарні: лікувальні відділення, діагностичні кабінети, клінічна, біохімічна та бактеріологічна лабораторії I - II рівнів, централізоване стерилізаційне відділення, аптека та ін. Утворена рада лікарів, лікувально-контрольна комісія, рада медсестер, а також спеціальна лікарська комісія, діяльність якої регламентується приказом начальника Департаменту.

 Медична допомога спецконтингенту з екстрених показників надається фахівцями ЦМЛ м. Кіровське. Звільненні після отримання постанови суду засуджені спрямують у тубдиспансер м. Єнакієва.

 У Жданівськії виправній колонії №3 проводять просвітницьку роботу 3 релігійні організації, які також надають установі гуманітарну допомогу – продукти харчування, одяг, будматеріали для ремонту приміщень.

 ВК №3 активно співпрацює з громадськими організаціями м. Жданівки. Укладені угоди з Центром соціального сприяння молоді, Центром зайнятості, Пенсійним фондом. Представники цих організації регулярно відвідують колонію та сприяють у вирішенні життєво важливих проблем засуджених.