Міжнародний фонд "Відродження"

Єнакієвська виправна колонія (№52)

Адреса установи: вул. Ялтинська, 2 «А»
с. Оленівка, м. Єнакієве – 13,
Донецькій обл. 86489
начальник виправної колонії Козлов Сергій Петрович
(062) 522-70-14

Єнакіївська виправна колонія №52Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області

Єнакіївська виправна колонія № 52 була заснована у червні 1959р. на базі Оленівського кар’єроуправління як виправно-трудова колонія загального режиму. У 1974р. установа була перепрофільована у колонію для утримання засуджених, які скоїли особливо тяжкі злочини та визначені особливо небезпечними рецидивістами.

У різні роки установу очолювали: Кудрявцев І.І., Губарець М.К., Тищенко В.Д., Живілов А.Н., Пермінов В.А., Прохоренко Е.С., Лісіцков В.В., Мірошниченко А.Т.

На даний час установу очолює Козлов Сергій Петрович.

 У 2000р. на базі Єнакіївського ВК №52 була створена дільниця тюремного ув’язнення з плановим наповненням – 250 людини. У 2001р. відкрита дільниця колонії - поселення, яка у 2004р. була ліквідована і на її місті створений ви правний центр обмеження волі. У теперішній час у ньому утримується 480засуджених. У цьому ж, 2004р., у Єнакіївському ВК-52 був створений сектор утримання засуджених до довічного позбавлення волі з лімітом наповнення – 150 людини.

 В цілому ліміт наповнення колонії складає 850 осіб. У теперішній час тут утримається 1011 засуджених.

 Загальна площа колонії – 14,3.кв.м., у тому числі: житлова зона – 7 тис. м. кв., виробництва – 5,7тис м. кв.

 Адміністрація колонії створює умови для залучання засуджених з урахуванням їх працездатності у роботі. Виробництво організовано у промисловій зоні та розміщено у 5 цехах. Основними напрямками є: виготовлення горно-шахтного обладнання, залізо - бетонних виробів, сітки «Рабіца» і металевих загород, швейній продукції. Для засуджених встановлений 8-ми годинний робочий день з двома щотижневими вихідними.

 Медично-санітарне обслідування засуджених здійснюється медчастиною колонії і фахівцями територіальних органів охорони здоров’я .

 У січні 2004р. Єнакіївська виправна колонія-52 отримала статус колонії максимального рівня безпеки. Засуджені закріплені за відділеннями соціально-психологічній служби. У теперішній час сформовано 14 відділень, в кожному з котрих нараховується по 75 засуджених.

 Згідно з діючим законодавством застосовуються пільги по достроковому звільненню. Так, особи, які утримуються у приміщеннях камерного типу, при відбуванні щонайменше ¼ терміну покарання та маючи задовільну характеристику, можуть бути переведені у звичайні жилі приміщення. Засуджені, які утримуються у звичайних приміщеннях, після відбування половини терміна покарання при умовах задовільної поведінки можуть бути переведені у колонію середнього рівня безпеки для подальшого відбування покарання.

 Розпорядок дня засуджених встановлений відповідно до Правил внутрішнього розпорядку виправного закладу. Керівництво і головні фахівці колонії регулярно здійснюють прийом по особистим питанням засуджених.

 У роботі по духовному вихованню спецконтингенту приймають участь священнослужителі православного та протестантського віросповідань. У заходах релігійного характеру засуджені беруть участь добровільно і в індивідуальному порядку.

 Організація дозвілля, соціальна і психологічна допомога у адаптації до умов позбавлення волі, а також підготовка до звільнення доручена соціально – виховній службі. Із засудженими, які утримуються у приміщеннях камерного типу, індивідуально - виховна робота здійснюється за містом їх знаходження.

 В усіх житлових приміщеннях колонії є радіомережа. У приміщеннях камерного типу, у т. ч. і в секторі довічного позбавлення волі, маються телевізори у кожній камері. У звичайних житлових приміщеннях обладнанні кімнати для культурно - масової роботи, у яких також встановлені телевізори. Заняття фізкультурою проводяться на спортивному майдані та у локальних секторах. Працює бібліотека, книжковий фонд якої нараховує 10600 примірників, здійснюється підписка на періодичні видання.

 Функціонування колонії забезпечує персонал з 293 одиниць, 232 з яких – атестовані (уніформовані) співробітники.