http://ukrprison.org.ua/index.php?id=1206377891


Міжнародне товариство прав людини (МТПЛ)

Міжнародне товариство прав людини (МТПЛ) є неурядовою громадською організацією, що має більш ніж 30-річний досвід роботи в сфері захисту прав людини. МТПЛ – заснована у 1972 році у Франкфурті-на-Майні, Німеччина. Має офіційний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН, асоційований статус при Відділі по зв`язках з громадськістю ООН, консультативний статус при Раді Європи та є членом Координаційного Комітету недержавних організацій Ради Європи. Склад МТПЛ: 21 Національна секція, Національні робочі групи та регіональні комітети, що працюють у країнах Європи, Азії, Африки, Австралії, Південної та Північної Америки. Українська Секція МТПЛ (МТПЛ – УС) утворена 10 грудня 1993 р. Зареєстрована Міністерством юстиції України 11 травня 1994 р.

Згідно Статуту основною метою МТПЛ – УС є об'єднання зусиль для захисту невід'ємних людських прав та громадянських свобод в Україні. Одним із статутних завдань є надання правової допомоги громадянам у галузі правозахисного законодавства; сприяти гуманізації умов утримання підлітків і дорослих у місцях, призначених для виконання покарань.

Проектна діяльність МТПЛ – УС (вибірково)

·  1998 – 2007 рр.: надання Київським офісом МТПЛ – УС за власною ініціативою гуманітарної, консультативної допомоги підліткам і молоді, які залишилися без опіки та піклування або знаходяться у конфлікті з законом. Протягом 2006 року, наприклад, зафіксовано  біля  4000 відвідувань Офісу неповнолітніми та молоддю.  

·  2001 – 2003 рр.: виконання проекту „Міжнародне право та національне законодавство щодо засад демократії і прав людини у Збройних силах України”. Проект було спрямовано на привернення уваги військовослужбовців до важливості Збройних сил України в побудові демократичної держави. Проведено 30 семінарів у найбільших військових гарнізонах України. Учасниками семінарів були біля 900 офіцерів - командири частин або заступники командирів з виховної роботи; курсанти військових інститутів (1300 слухачів); молоді  солдати.

·  2003 – 2004 р.: виконання проекту “Формування стратегії розвитку соціального партнерства з громадськими організаціями у реалізації реформи кримінально-виконавчої системи”. Проект був спрямований на формування механізмів ефективної взаємодії неурядових громадських організації з кримінально-виконавчою системою України. 

·  2003 – 2006 рр.: участь у Всеукраїнському проекті Харківської правозахисної групи “Кампанія проти катувань та жорстокого поводження в Україні”. Проект було спрямовано на захист прав громадян, які стали жертвами катувань, жорсткого поводження під час затримання, тримання під вартою, відбування покарань тощо.  Проаналізовано більше 100 повідомлень про можливі порушення прав людини. Направлені відповідні запити  до органів державної влади.   

·  2004 – 2006 рр.: виконання проекту: „Моніторинг виборчого процесу на спеціальних виборчих дільницях в місцях тримання громадян під вартою”.  Під час „виборів 2004” та „виборів 2006” партнери Проекту з двадцяти п’яти регіонів України були присутні у якості офіційних спостерігачів на 100 спеціальних виборчих дільницях, створених в установах тримання громадян під вартою. Кожний ув’язнений (затриманий) був поінформований щодо своїх виборчих прав (видано  брошури тиражем 200 тисяч екземплярів).  

·  2005 – 2006 рр.: виконання проекту „Підлітки на вулиці: моніторинг сучасного стану проблеми, аналіз державного забезпечення прав самоорганізованої дитини”. Проаналізовані життєві історії 300 неповнолітніх та молоді, що знаходились у важких життєвих умовах від двох до восьми років. Зроблені висновки щодо причин та наслідків перебування дітей „на вулиці”. Надано різноманітну гуманітарно–правову допомогу дітям та молоді вказаної категорії  у м. Києві та Дніпропетровській області. 

·  2005 – 2007 рр.: проведення „Сьомого міжнародного конкурсу учнівських та студентських робіт з прав людини” із залученням дітей, що перебуває в місцях позбавлення волі. Конкурс було спрямовано на об’єднання зусиль талановитої молоді з Білорусі, Молдови, Росії та України для осмислення найбільш актуальних проблем в сфері прав людини та демократії. Творчі роботи до Оргкомітету Конкурсу надіслало  понад тисячу школярів та студентів. Тридцять Фіналістів запрошено до Києва та нагороджено дипломами, грамотами  та цінними подарунками. Три студенти-переможці відвідають Головний офіс НАТО (Брюссель). 

·  2006 – 2007 рр.: виконання проекту „Посилення впливу громадянського суспільства на процес запровадження стандартів ювенальної юстиції та сприяння захисту прав дітей”. Розроблено, зокрема, рекомендації щодо внесення змін до „Державної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки”.  

·  2006 – 2007 рр.: виконання проекту „Прозорість процесу ізоляції осіб в ІТТ та СІЗО України”. Проведено моніторинг стану дотримання, передбачених чинним законодавством України, прав і свобод осіб, що перебувають в Ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) та Слідчому ізоляторі (СІЗО) (м. Київ). Здійснено анкетування ув’язнених, затриманих, їх родичів та працівників ІТТ та СІЗО. За результатами анкетування було розроблено пропозиції щодо внесення змін у відповідні законодавчі акти. 

·  2007 р.: розпочато проект „Впровадження національного превентивного механізму проти тортур та жорстокого поводження в Україні”, що охоплює декілька регіонів України. Метою Проекту є: прискорення процесу демократизації в системі органів та установ МВС України, сприяння подальшому підвищенню рівня дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб, які затримуються та утримуються органами МВС відповідно до діючого законодавства України

·  2007 р.: виконання проекту «Моніторинг дострокового виборчого процесу 2007 року в установах пенітенціарної системи  України» за фінансової підтримки Канадського Фонду Місцевих Ініціатив та Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні. Проект спрямовано на здійснення системного моніторингу процесу реалізації виборчого права особами, які перебувають в установах пенітенціарної системи та підготовку за результатами проектного моніторингу аналітичних  висновків та рекомендацій щодо внесення змін у законодавство.   

Контактна інформація:
01196, Київ, пл. Лесі Українки 1, а/с 34; http://igfm.org.ua/ ; 8 (044) 5120673; 228-17-92;
E-mail: