http://ukrprison.org.ua/index.php?id=1209364189


Макіївківська виправна колонія (№32)

86110 м. Макіївка, 10 Донецької області
начальник виправної колонії Логоша Юрій Вікторович
(062) 325-49-63

Макіївська виправна колонія №32Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області.

Макіївська виправна колонія № 32 середнього рівня безпеки для тримання чоловіків, вперше засуджених до позбавлення волі на певний термін. Планове наповнення – 1800 осіб, у тому числі дільниця соціальної реабілітації. На цей час у колонії відбуває покарання 1585 засуджених. Галузь виробництва – машинобудування.

У різні роки установу очолювали: Зак С.М., Зелинський А.В., Мажара Г.Ф., Крицин О.Д., Дидорук І.В., Мазур В.Т., Лікунов В.М., Муравйов В.А., Пожидаєв М.М., Кавчук О.І., Жеменюк І.В.

На даний час установу очолює Логоша Юрій Вікторович.

 Свою історію установа починає з серпня 1961р., як колонія посиленого режиму. При ліміті 1200 засуджених тоді, на базі «Ширпотреба» заводу ім. Кірова, була організована промислова зона у складі ливарного, тролейного цехів, цеху з виробництва скла, які займалися випуском ліжок, візків роликових, скляного та чавунного посуду.

 Житлова зона тоді тільки починала своє існування. Будувались перші гуртожитки барачного типу. З кожним роком колонія змінювалась. 19 років по тому, згідно до вимог виправно-трудового законодавства, назріла необхідність покращення умов побуту засуджених. На зміну одноповерховим гуртожиткам були збудовані двоповерхові будівлі, будинки ШІЗО та ПКТ, клуб-їдальня, учбове приміщення та інші будови.

 У теперішній час Макіївська ВК №32 – це не тільки установа, здійснююча функції по утриманню та перевихованню осіб, засуджених до позбавлення волі, а також достатньо розвинене підприємство, яке випускає продукцію, котра користується попитом на промислових підприємствах міста та області.

 У складний для держави економічний період підприємство установи повинно працювати, щоб забезпечити засуджених роботою. В колонії функціонують 4 цеха, обладнані пресовим, токарним, деревообробним та швацьким обладнанням, котрі виробляють гірнично - шахтне обладнання, різноманітні вироби з деревини, вироби з металу. Постійно проводиться робота щодо пошуку нових замовлень.

 Згідно до наказу ДДУПВП від 02.01.2002р. при колонії було відкрито тимчасову дільницю-поселення на 75 засуджених.

 У колонії створена вечірня загальноосвітня школа, в якій навчаються 242 засуджених.

 Станом здоров’я засуджених опікується колектив медичної частини, яка обладнана усім необхідним для надання медичної допомоги. Тут можна пройти курс профілактики та лікування, отримати першу медичну допомогу та кваліфіковану консультацію спеціаліста. До складу медичної частини входять: амбулаторія, стаціонар, розрахований на 20 хворих, ізолятор, лабораторія, аптека. Щоденно лікарями здійснюється амбулаторний прийом. Невідкладна допомога засудженим надається цілодобово черговим фельдшером. Медична частина обладнана рентген-апаратом, флюорографом, УВЧ – апаратом, електрокардіографом та іншим необхідним. Шляхом обстеження у Донецькому центрі СНІДу здійснюються заходи щодо профілактики ВІЛ – інфекції серед засуджених. З метою профілактики туберкульозу в установі усі засуджені проходять обстеження.

 Одним з найважливіших завдань стабілізації психологічного клімату в колонії є організація дозвілля засуджених. В установі постійно проводяться спортивні змагання, конкурси художньої самодіяльності, функціонує клуб, який розрахований на 435 місць, бібліотека, в якій налічується 15445 книжок. До співпраці залучаються представники громадських організацій, різних релігійних конфесій. Багато прикладів можна навести, коли Слово Боже докорінно змінювало поведінку засуджених. На цей час у колонії запроваджується робота з будівництва храму – часові української Православної церкви. Справа перевиховання людини, яка відбуває покарання, повернення її у суспільство правослухняним громадянином, вимагає великих зусиль. Тому весь колектив установи працює сумлінно, з повною відданістю дорученій справі. Працівники Макіївської виправної колонії № 32 бачать перспективу, шляхи до розвитку та удосконалення своєї роботи, сповнені рішучості у повному обсязі виконати поставлені державою завдання