http://ukrprison.org.ua/index.php?id=1209396865


Уманська виправна колонія (№129)

20300 м. Умань Черкаської області, вул. Енергетична, 6
начальник виправної колонії Янчук Володимир Дмитрович
(047) 442-33-78

Початок функціонування колонії - жовтень 1965 р. Наказом МОГП УРСР було засновано слідчий ізолятор, а його територію було виріше­но використати для створення Уманської виховно-трудової колонії для неповнолітніх.

На базі колишньої виховно-трудової колонії наказом МВС України від 20.02.1974 р. № 034 був заснований лікувально-трудовий профілак­торій, який був поділений на дві території у м.Умані: одна по вул. Лені­на, на якій були розташовані житлова зона та виробнича, та друга – по вул. Енергетичній, на якій була лише виробнича зона по виготовленню кабельної та швейної продукції.

Видом охорони ЛТП був спосіб оперативного чергування, планова чисельність 306 осіб. Основна галузь виробництва – металообробна. Територія установи була поділена на дві суміжні ділянки - житлову виробничу, які не були локалізовані між собою. Кімната чергового по­мічника начальника ЛТП була розташована в житловій зоні. Технічних засобів, за допомогою яких здійснюється нагляд за засудженими, в ЛТП не було. В наявності була кімната короткострокових побачень та 4 кімнати для довгострокових. Приміщення камерного типу та ізоля­тор були побудовані по індивідуальному проекту установи.

У зв'язку з постійним зростанням чисельності жінок, засуджених до позбавлення волі з відбуванням покарання у виправно-трудо­вих колоніях загального режиму, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.1994 р. № 31, наказом МВС України від 16.04.1998 р. № 261 ЛТП УМВС України в Черкаській області був перепрофільований на виправно-трудову колонію загального режиму УМВС в Черкаській області для тримання вперше засуджених до по­збавлення волі жінок, та встановлено планове наповнення - 610 осіб.

Територія установи була поділена на житлову та виробничу зони. В житловій зоні розміщені два гуртожитки, карантинне приміщення, їдальня для спецконтингенту, клуб, лазня-пральня, медична частина, штаб, кімнати короткострокових та довгострокових побачень, при­міщення камерного типу зі штрафним ізолятором, адмінбудинок. У виробничій зоні розміщено швейне виробництво установи.

Наказом ДДУПВП від 29.11.1999 р. №165 установа УМВС Украї­ни в Черкаській області була перейменована на Уманську виправну колонію управління ДДУПВП в Черкаській області. Згідно з ст.18 КВК України Уманська ВК - колонія мінімального рівня безпеки із загаль­ними умовами тримання (для тримання жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк), планове наповнення — 400 осіб (у тому числі дільниця соціальної реабілітації з плановим наповненням 50 осіб). Галузь виробництва - швейна.

У різні роки установу очолювали:

О. Ф. Ринденко, С. В. Бурма, М. С. Кравченко, А. В. Орлов, В. О. Кузнєцов, Б. В. Ківнатний, Г. І. Гнатюк.

На даний час її очолює В. Д.Янчук