http://ukrprison.org.ua/index.php?id=1304752035


Озброєнні автоматами люди в масках в Сімферопольському СІЗО

Андрій Діденко
Як стало відомо на передодні травневих свят близько сорока озброєних автоматами бійців спец підрозділу Державної пенітенціарної служби прибули на територію Сімферопольського слідчого ізолятора, розмістилися для тимчасового помешкання на території установи. Як повідомляли різні джерела, в тому рахунку і родичі, захисники ув’язнених СІЗО, озброєні автоматами, гранатами, та іншою зброєю люди знаходяться на території СІЗО, до сьогоднішнього дня інформації про побиття в’язнів не надходило. Бійці спец. підрозділу спокійно пересувались по території установи, біля камер в яких тримаються ув’язненні, тим самим створюючи атмосферу залякування в’язів.
Ось як цю подію коментують в Державній пенітенціарній службі: http://kvs.crimea.ua/

ПРЕСС- РЕЛІЗ
«Посилений варіант чергування «ЩИТ»»
У зв’язку з проведенням травневих свят в установах управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим, з 30.04 по 10.05.2011 року, згідно настанов керівних приказів та розпоряджень, на даний час виконується посилений варіант несення чергування під назвою «ЩИТ» .
Таким чином до Симферопольського слідчого ізолятора, додатково, на час проведення свят були залучені силові підрозділи Державного департаменту, які пробудуть в установі до окремого розпорядження.
Регіональні засоби масової інформації, які публікують неправдиву інформацію стосовно Симферопольського слідчого ізолятора, засновану тільки від анонімних дзвінків родичів слідчо - заарештованих, несуть особисту відповідальність за розповсюдження не перевірених фактів.

Після чисельних звернень правозахисників і журналістів до керівництва Державної пенітенціарної служби, щодо підстав перебування на території СІЗО озброєних автоматами, гранатами бійців спец. підрозділу Державної пенітенціарної служби, почала надходити інформація, що ніби то бійці спец. підрозділу залишаються на території установи, але зброї (автоматів) при них не має.
Нагадаємо, що нещодавно перевіркою керівного апарату Державної пенітенціарної служби проведеної спільно з прокуратурою АР Крим були виявлені чисельні зловживання з боку керівництва Сімферопольського СІЗО, що стало приводом для звільнення керівного складу установи.
Але сьогодні 06.05.2011 року з неперевірених але різних джерел стало відомо, що бійці спец. підрозділу Державної пенітенціарної служби які знаходяться на території СІЗО міста Сімферополь вдалися до побиття ув’язнених. Масштаби репресій, кількість і прізвища побитих в’язнів поки що не відомі і з’ясовуються правозахисниками враховуючи латентний характер даної інформації, складнощі, які виникають під час отримання перевірених даних.
Але хочемо нагадати про остаточне рішення Європейського суду з прав людини «Давидов та інші проти України» мова йде про масове побиття ув’язнених Із’яслівської колонії №58 в 2001 і 2002 році за участі бійців спец. підрозділу Державного департаменту України з питань виконання покарання, в якій Європейський суд визначив порушення Україною статті 3 Конвенції (катування).http://hr-lawyers.org/index.php?id=1265741384 На сьогоднішній день Державою України не вжиті адекватні заходи державного реагування щодо унеможливлення подібних інцидентів і притягнення до відповідальності виних.
Також хотілося б з цього приводу зазначити справу про масове побиття ув’язнених Із’яслівської колонії №31, Рівенського СІЗО в 2007 році (справа Віталія Карабета та інших). В лютому 2011 року Європейський суд направив скаргу заявника по цій справі на комунікацію Уряду.

Ув’язнені Сімферопольського СІЗО хворі на туберкульоз зняли на відео умови в яких вони перебувають, яке потрапило в публічну сферу:
http://crimea.vgorode.ua/news/53976/

З огляду на дані, щодо останніх подій, які відбуваються в Сімферопольському СІЗО викликає занепокоєння доля тих людей, які зробили це відео. Що з ними стало після оприлюднення інформації про жахливі умови утримання хворих на туберкульоз в’язнів ? В яких умовах вони знаходяться зараз? Чи були вжиті заходи дисциплінарних стягнень по відношенню до цих людей? І чи дійсно озброєнні бійці спец призначення Державної пенітенціарної служби залучаються до побиття ув’язнених Сімферопольського СІЗО? На всі ці питання варто отримати компетентні обґрунтовані і неупереджені відповіді.
Координатор програм Харківської правозахисної групи
Андрій Діденко.

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном