http://ukrprison.org.ua/index.php?id=1209364389


Маріупольський виправний центр № 138

Адреса установи: вул..Каменська,71
м. Маріуполь, с. Каменськ,
Донецької обл.,87527

Маріупольський виправний центр № 138  Управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області

29 липня 1964 р. виправно-трудова колонія-89 у м. Жданові була реорганізована у дитячу трудову колонію. Спочатку було створено чотири загони по 120-150 чоловік, які відбували покарання за нетяжкі злочини на загальному режимі. З1980 по 1996 роки – ще два загони. У 1982р. введено в дію нову будівлю адміністративного корпусу.

 З 1995р. на базі Маріупольської виховально-трудової колонії загального режиму був створений загін посиленого режиму для неповнолітніх засуджених, які вже відбували покарання в місцях позбавлення волі, були звільнені і скоїли повторні злочини у віці до 18 років.

З моменту заснування начальниками колонії були: Н.І.Лахно, Д.Н.Николаєв, Б.Е.Іщенко, В.З. Сахарук, В.В. Тараскін, В.Ф.Чернокозінській, А.Н.Купріяненко, М.Е.Евлоєв, Д.І.Лунгу, О.Л.Медведев, Ю.В.Завгородній. З листопада 2005р. В.М.Матущенко.

На даний час установу очолює  Петров Ігор Григорович

На території житлової зони колонії розташовані також загальноосвітня школа на 450 учнів, банно-пральний комбінат, їдальня, медико-санітарна частина, відділення карантину і діагностики. Для забезпечення культурного дозвілля вихованців колонії в будівлі школи функціонує бібліотека з книжковим фондом 6800 екземплярів, клуб на 250 місць, працюють гуртки по інтересах.

 Професійний розвиток засуджених виступає центральним напрямком загального розвитку особистості. Саме тут створюються максимальні передумови для задоволення основних потреб особистості, її повної самореалізації. Успішний професійний розвиток стає запорукою всебічного, повного загального розвитку і виступає продовженням допрофесійного періоду життєдіяльності.

На території виробничої зони розташовано професійно-технічне училище на 150 вихованців, які навчаються спеціальностям каменщика, муляра-штукатура, слюсаря-сантехніка, монтажника сантехнічних систем і обладнання.

 На виробництві колонії виготовляються сітки «Рабиця», ланцюги для худоби, металеві шафи для одягу, будівельні каміння. У 2002р. підприємством колонії був виграний тендер на виготовлення контейнерів під тверді побутові відходи для потреб міста.

 На території виробничої зони розташовано професійно-технічне училище і механоскладальний цех. 150 вихованців навчаються в ПТУ за спеціальностям каменяра, маляра – штукатура, слюсаря – сантехніка, монтажника сантехнічних систем і устаткування, столяра.

 У житловій зоні колонії знаходиться фізкультурно–спортивний комплекс з футбольним полем, волейбольним, баскетбольним й гандбольним майданчиками, є бігова доріжка і сектор для стрибків в довжину.

 У 2001р. за підтримкою Міжнародного фонду «Відродження» і участі Донецького молодіжного дебатного центру обладнаний комп’ютерний клас. У 2002р. колонія прийняла участь в конкурсі і одержала грант від Міжнародного фонду на реалізацію проекту «Забезпечення процесу ресоціалізації засуджених Маріупольської ВК». Результатом реалізації якого стало створення в колонії кімнати психоемоційного розвантаження .

 Адміністрація колонії співробітничає з державними і громадськими організаціями в питанні ресоціалізації засуджених підлітків. У 2005р. на базі Маріупольської ВК міською спілкою молоді пройшов тренінг в межах проекту «Формування безпечної поведінки серед вразливих груп молоді».

 З метою забезпечення прав неповнолітніх засуджених, які відбувають покарання в установі, на дозвілля, відпочинок, участь в культурному житті і заняття творчістю, створенню умов для виявлення таланливих авторів, виконавців та виховання пошани до духовних традицій українського народу і історії України, щорічно у Маріупольській виховній колонії проводиться фестиваль самодіяльної художньої творчості засуджених «Червона калина».

А у жовтні 2007 року Маріупольська виховальна колонія наказом Департаменту № 270 від 09.10.2007 року перепрофільовано у кримінально—виконавчу установу відкритого типу Маріупольський виправний центр № 138

 ( для тримання засуджених чоловіків, яким судом призначено покарання у виді обмеження волі).

Засуджені працевлаштовані на контрагенський об′єктах відкритого акціонерного товариства Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча, відкритого акціонерного товариства Маріупольський завод важкого машинобудування, відкритого акціонерного товариства „Азовзагальмаш”.