Міжнародний фонд "Відродження"

Ладижинська виправна колонія (№39)

24324 с. Губник Тростянецького району Вінницької області
(043) 432-24-58

Колонія бере свій історичний початок з 1949 р. Першою назвою ус­танови було управління промбудматеріалів Вінницького раднаргоспу Губницьке кар'єроуправління Тростянецького району Вінницької об­ласті.

Згідно постанови Ради Міністрів УРСР №21-1 від 30.01.1962 р. ус­танову було передано до відомства МВС УРСР і перейменовано у вип­равно-трудову колонію суворого режиму УВС Вінницького облвикон­кому. У цьому ж році ВТК перейменована в установу Вінницького обл­виконкому.

З 1 січня 1977 р., згідно з вимогами наказу МВС УРСР №0183 від 10.12.1976 р., режим відбування покарання засудженими в установі змінено із суворого на особливий.

У зв'язку із утворенням ДДУПВП та реформуванням кримінально-виконавчої системи 01.01.2000 р. установа УМВС України у Вінницькій області була перейменована у Тростянецьку виправну колонію управ­ління ДДУПВП у Вінницькій області, а з 01.01.2002 р. (наказ ДДУПВП № 230 від 11.12.2001 р.) у Ладижинську виправну колонію управління ДДУПВП у Вінницькій області.

У зв'язку із реформуванням кримінально-виконавчої системи та вступом в дію КВК України в установі відбувається ряд суттєвих змін: Ладижинська виправна колонія УДДПВП України у Вінницькій області особливого режиму змінює назву на Ладижинську виправну колонію -•ЛДПВП України у Вінницькій області максимального рівня безпеки. Відповідно до визначеного рівня безпеки в установі на даний час від­бувають покарання чоловіки, яким покарання у виді смертної кари замінено позбавленням волі на певний строк; чоловіки, засуджені за умисні особливо тяжкі злочини; чоловіки, засуджені за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період відбування покарання у виді позбавлення волі, чоловіки, переведені із колоній серед­нього рівня безпеки у порядку, передбаченому КВК України.

Основні види діяльності Ладижинської виправної колонії - мета­лообробка, деревообробка, виготовлення гранітної бруківки, а також виготовлення будівельних матеріалів із природної сировини.

У різні роки установу очолювали:

В. І. Платонов, Ю. Т. Чернишов, С. Б. Володько, В. М. Волосенко, В. М. Поліщук, С. С. Яремчук, Г. С. Дядько, В. М. Пашковський, Ю. С. Бой­ко, М.Н. Ткачук.

На даний час її очолює В. Н. Ксенчин.