Міжнародний фонд "Відродження"
Установи департаменту / Житомирська область

Житомирська область


Начальник управління Сисоєв Сергій Сергійович
10001 м. Житомир, вул. Котовського, 91
(041) 237-23-69

Пенітенціарна система Житомирщини бере свій початок з часів правління імператриці Катерини ІІ, коли в місті Бердичеві була збудована перша пересильна тюрма. У 1904 році було закладено фундамент Житомирської тюрми, у 30-ті та післявоєнні роки утворені Житомирська, Коростенська і Райківська виправні колонії, Нізгурецький лікувально-трудовий профілакторій, створені кримінально-виконавчі інспекції.
Зі зміною положень чинного законодавства, моделі розвитку пенітенціарної системи змінювалась і назва органів та установ Житомирщини. Управління Департаменту у Житомирській області засновано на базі відділу виправно-трудових установ УВС у Житомирській області у зв’язку з виходом у 1998 році Головного управління виконання покарань з підпорядкування МВС України. У 2003 році, напередодні 5-ти річчя утворення Державного департаменту України з питань виконання покарань, введено в дію нову адміністративну будівлю управління.
Сьогодні управління Департаменту у Житомирській області у своєму підпорядкуванні має п’ять установ виконання покарань закритого та одну установу відкритого типу, 25 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції

Житомирська виправна колонія (№4)

Бердичівська виправна колонія (№70)

Коростенська виправна колонія (№71)

Райківська виправна колонія (№73)

Бердичівський виправний центр (№108)

Житомирська установа виконання покарань (№8)