Міжнародний фонд "Відродження"

Цуманська виправна колонія (№84)

45233 смт. Цумань Волинської області, вул. Шевченка, 54
начальник Козак Віктор Володимирович
тел. (033) 489-42-00

У 1978 р. на базі Цуманської ПМК було створено лікувально-трудо­вий профілакторій, на базі якого було утворене підприємство, основ­ним видом діяльності якого стала металообробка.

Особами, які перебували на лікуванні, було збудовано госпіталь УМВС України у Волинській області, чотири 5-поверхових житлових будинки.

У 1991 р. у відповідності з наказом МВС СРСР ЛТП було перепрофільовано в колонію-поселення.У січні 1992 р. прибула перша партія поселенців. 70% з числа осіб, що утримувались, працювали на конт­рагентських роботах в Цуманському держлісгоспі, Цуманському звіро­господарстві, Цуманському виробничому управлінні житлово-кому­нального господарства.

У 1995 р. у відповідності з наказом МВС України № 787 колонію-поселення було перепрофільовано у виправно-трудову установу посиле­ного режиму. В тому ж році розпочато будівництво основної огорожі, спостережних веж, добудову адміністративних будівель. Ці роботи тривали майже цілодобово. До роботи залучалися як засуджені, так і персонал колонії.

У липні 1998 р. в установу прибула перша партія засуджених для відбування покарання у виді позбавлення волі.

З 1 грудня 1999 р. у відповідності з наказом Департаменту № 165 від 29.11.1999 р. Цуманську виправну колонію перейменовано в Цуманську виправну колонію управління Департаменту у Волинській об­ласті.

У різні роки установу очолювали:

В. М. Кромський, М. О. Івчик, С. М. Мирончук, О. І. Філоненко, В. М. Данилюк.

На даний час її очолює В. В. Козак.