Міжнародний фонд "Відродження"

Типові правила внутрішнього розпорядку для хворих, які перебувають у лікарні

Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства охорони здоров’я України  від 18 листопада 2003 року N 216/532

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного департаменту України
з питань виконання покарань та
Міністерства охорони здоров’я України
від 18 січня 2000 р. № 3/6
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
9 березня 2000 р. за N 153/4374

 

1. Усі хворі, які прибувають до лікарні, після лікарського огляду та санітарної обробки направляються у відповідні відділення за розпорядженням чергового лікаря.

2. Верхній одяг, білизну, взуття та інші особисті речі при прибутті хворі здають під розписку комірнику лікарні.

3. Під час перебування в лікарні хворі повинні:

3.1. Дотримуватись правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань і режиму, установленого адміністрацією лікарні.

3.2. Бути в палатах під час контрольних перевірок та обходів лікарів, в години, коли вимірюють температуру. Під час сну та після відбою повинні бути на своїх спальних місцях.

3.3. Під час прогулянок бути тільки на території лікарні, визначеної для прогулянок, палити лише у спеціально відведених місцях.

3.4. Чітко виконувати призначення та вказівки медичного персоналу лікарні.

3.5. Підтримувати чистоту та порядок у палатах, в усіх приміщеннях і територіях лікарні.

3.6. Якщо дозволяє стан здоров’я, то самостійно прибирати та тримати в чистоті та порядку своє ліжко та тумбочку.

3.7. Під час виходу з палати одягати халат (піжаму) та взуття.

3.8. Дотримуватися тиші в усіх приміщеннях лікарні.

3.9. Обережно поводитися з обладнанням та інвентарем. За псування меблів, обладнання та інвентарю у лікарні хворі, які винні в цьому, несуть матеріальну відповідальність у розмірі вартості завданих збитків.

4. Під час перебування хворих у лікарні забороняється:

4.1. Палити у палатах та коридорах, грати в азартні ігри, зберігати заборонені предмети, розмовляти через вікна з іншими засудженими.

4.2. Лежати або сидіти на ліжках у верхньому одязі.

4.3. Користуватися постільною білизною та подушками вільних ліжок у палатах, переходити на вільні ліжка та в інші палати без дозволу начальника відділення.

4.4. Сушити та зберігати хліб у палатах, а також продукти, що швидко псуються.

4.5. Зберігати будь-які предмети під постільними речами.

4.6. Без дозволу відвідувати інші відділення лікарні.

5. Хворим на активний туберкульоз з виділенням мікобактерій туберкульозу забороняються тривалі побачення до припинення бациловиділення (за даними 3-разового обстеження мокроти).

6. Тривалі побачення хворих з родичами, як правило, не дозволяються. Короткочасні побачення можуть надаватися тільки з дозволу начальника установи за поданням начальника лікарні.

Побачення надаються за нормами, встановленими для відповідних видів УВП.

На період карантинних заходів відвідування хворих засуджених родичами припиняється.

7. У разі пожежі чи інших стихійних лих евакуація хворих засуджених здійснюється черговим персоналом лікарень згідно з планом відділень щодо цього.

8. Про всі свої скарги хворі доповідають черговому лікарю або тому, хто їх лікує, без будь-яких суперечок з обслугою та поміж собою.

9. За грубі та систематичні порушення правил внутрішнього розпорядку хворих виписують з лікарні або карають згідно з чинним законодавством. В туберкульозних установах таких осіб переводять до штрафного ізолятора установи з забезпеченням відповідного медичного нагляду та лікування.

10. Приймання засуджених з особистих питань здійснює адміністрація лікарні згідно з установленим порядком.

Начальник управління медичного та санітарно-епідеміологічного обслуговування спецконтингенту Державного департаменту України з питань виконання покарань 
О. Гунченко