Калінінська виправна колонія (№27)
Адреса установи:
84647 м. Горлівка – 47 Донецької області
вулиця Н. Данченко.
начальник виправної колонії Гнатів Юрій Володимирович
(062) 429-92-32
Калінінська виправна колонія № 27Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області
Калінінська виправна колонія № 27 була заснована у 1957 році, як установа ЮЄ -312/27 УВП УМВС України в Донецької області з лімітом наповнення – 700 чоловік, яким, згідно вироку суду, назначалось покарання і відбування його у виді позбавлення волі в колонії суворого режиму. Базою для утворення даної установи, стала дільниця Горлівського заводу бетонних виробів, де засуджені працювали.
Вагомий внесок у розвиток установи зробили її колишні керівники Мануйлов І.М., Анікін І.В., Білориха Л.І., Ляшенко А.М., Верчак В.М., Гейченко А.В., Дрюк Г.В., Прокудов В.К.
На даний час установу очолює Гнатів Юрій Володимирович
Було налагоджено також і власне виробництво, на якому виготовлялись цеглина, термоізоляція, столярні вироби, пакувальна тара та інше. Частина засуджених працювала на контрагентних дільницях будівництва соціально - побутових об’єктів селища шахти імені М.І. Калініна.
З 1964 року основною спеціалізацією установи стала металообробка. Почалось будівництво виробничих цехів, був опанований випуск сільськогосподарських машин - різні модифікації ЗАВ, елеваторне обладнання, водоналивні катки, скірдорізи та інші вироби.
У 1977 році, згідно рішенню МВС СРСР, колонія була перепрофільована у наркологічну, що дало можливість приймати засуджених з 6 областей Української СР. З 01.01.2004 року відповідно з новим кримінально - виконавчим кодексом України, Калінінська виправна колонія (№ 27) визначена як колонія середнього рівня безпеки, у зв’язку з тим, що тут утримуються особи, які неодноразово скоїли злочини.
Загальна площа колонії складає 24 га.
По стану на кінець грудня 2006р. чисельність спецконтингенту – 1415 громадян.
На виробничому підприємстві Калінінської виправної колонії (№ 27) функціонують 2 цехи та 4 дільниці, які спеціалізуються на виготовлені деталей виробленої продукції, зборки шаф для одягу, зварювання огороджень, бетонні блоки, виконує разові замовлення. На деревообробній дільниці виготовляють дверні та віконні блоки, ящики, піддони та інше.
На ремонтно-інструментальній дільниці ведуться токарні, фрезерні й свердлильні роботи, виготовляються низьковольтні траверси, диски, тарелі, штампова оснастка, замки та інша продукція. На швейній дільниці виробляють постільну білизну для потреб установи, виконують замовлення з шиття робочих рукавиць, шахтних й бавовняних костюмів та іншої швейної продукції.
Усі засуджені, котрі не мають повної середньої освіти, навчаються у вечірній ЗОШ № 20, яка розташована в адміністративній будівлі колонії. У 2006-2008 роках у 6 учбових класах навчається 216 засуджених.
До складу медичної частини Калінінської виправної колонії (№ 27) входять стаціонар, медичні ізолятори, аптека, а також амбулаторія, де знаходяться кабінети лікарського прийому. Мається власна базова клініко – біохімічна лабораторія бактеріоскопічної діагностики туберкульозу, рентген-кабінет, дезінфекційний пункт.
У стаціонарному наркологічному відділені одночасно можуть проходити курс лікування від наркологічної залежності 90 чоловік, у загальному відділенні – до 30 засуджених. У стаціонарі 6 палат, кожна з котрих розрахована на 15 ліжко-місць.
Колектив медичної частини та соціально-психологічної служби працюють у тісній взаємодії з територіальними медичними установами, а також з Центром профілактики та боротьбі зі СНІДом. Усі засуджені, які хворі на туберкульоз, а також тяжкохворі з підозрінням на ВІЛ добровільно проходять тестування. У випадку необхідності вони направляються на лікування до спеціалізованих медичних установ.
Кожен з засуджених має право на вільний вибір релігії. На території колонії розташовано 6 молитовних кімнат, кожна з котрих належить певній релігійній конфесії.
У кожному відділені колонії установлені телевізори й радіомережа . У вихідні та святкові дні демонструються відеофільми виховно–патріотичного змісту. Працює бібліотека, книжковий фонд якої нараховує більш 9 тис. примірників.
Регулярно проводяться фізкультурно–оздоровчі заходи: спартакіади з футболу, настільному тенісу, спортивні змагання, турніри з шахів та шашок. Для більш якісного й ефективного проведення дозвілля засуджених до роботи залучаються представники громадських та релігійних організацій.