Приазовська виправна колонія (№107)
87519 м. Маріуполь Донецької області,пос. Мірний, пров. Уральський, 61
начальник виправної колонії Коноваленко Людмила Володимирівна
(062) 939-23-98
Приазовська виправна колонія №107Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області
Установа ЮЄ 312/107 УУІН МВС України було засновано у 1984р. Ліміт наповнення передбачав 760 осіб. На сьогодні Приазовська виправна колонія №107 - установа мінімального рівня безпеки для утримання жінок, уперше засуджених на визначений термін позбавлення волі. Планове наповнення – 600 осіб. У теперішній час тут відбувають покарання 446 засуджені жінки у віці від 18 до 74 років.
У різні роки установу очолювали: Колеснікова Д.Я., Матусар А.М., Рудик С.І., Краєва В.П.
На даний час установу очолює Коноваленко Людмила Володимирівна.
Житлова та виробнича зони колонії розташовані на території загальною площею 6 тис. кв. м. Мається підсобне господарство: тваринницький - налічує 2 корови, 62 свині і 100 курок; огороди, де засуджені вирощують овочі і зелень.
Основний профіль виробничо–господарської діяльності – швацький. Виробництво спеціалізується на випуску спецодягу та товарів народного споживання. Асортимент виробленої продукції нараховує понад 60 найменувань: утеплені куртки і брюки, халати, рушники, постільні комплекти та ін. У середньому щомісяця виготовляється продукції на суму у 500-800 тис. грн.
Підприємство виправної колонії -107 складається із розкрійного і швацького цехів, обладнаних 405 одиницями швейного устаткування. У технічному відділі з урахуванням вимог замовників розробляються та упроваджуються у виробництво нові види спецодягу. На основному виробництві працюють близько300 засуджених. Засудженим, які не мають спеціальності, надається можливість навчання на професіонально –технічних курсах з отриманням професії: швачки, закрійника, наладчика швейного обладнання. Зараз на курсах навчаються 62 жінки.
У Приазовській виправній колонії -107 засуджені мають можливість отримати повну загальну середню освіту. Проводиться набір учнів у Маріупольську вечірню школу №17. У 2007-2008 учбовому році організовано 5 класів, в яких навчається 138 жінок. З метою підвищення рівня організації учбово–виховального процесу, в школі при колонії працюють факультативи «Народознавство України», «Етика та психологія сімейного виховання».
У медсанчастині колонії обладнані клініко – діагностична лабораторія, стаціонар з двома боксами. Медично-санітарне обслуговування засуджених здійснюють кваліфіковані фахівці – терапевт, психіатр-нарколог, стоматолог та ін. Медсанчастина працює у тісній співпраці з міськими органами охорони здоров’я.
З метою адаптації до умов життя після звільнення 25 липня 2005року в установі відкрита дільниця соціальної реабілітації.
На протязі двох років засуджені працювали на контрагентській дільниці - овочевій базі ВАТ „ ММК ім. Ілліча” в консервному цеху. На теперішній час в ДСР обладнаний швацький міні-цех, де засуджені набувають професію швачки.
В дільниці розташовані житлові приміщення, спальні, столова, кімнати побачень з родичами, кімната виховної роботи, кімната відпочинку, кабінет начальника дільниці, кімната молодшого інспектора та підсобне приміщення для зберігання речей, кімнати гігієни.
З засудженими планомірно проводиться робота по підготовці до звільнення, психокорекційні, психотерапевтичні, тренінгові заходи, направлені на поліпшення психічного та фізичного стану засуджених.
З метою підвищення значення християнських традицій, в колонії створені усі умови для духовного відродження засуджених, проведення релігійних обрядів та богослужінь. Освячена й функціонує православна каплиця Анастасії Узорешительниці, при якій утворена бібліотека православної літератури. Релігійні організації надають колонії гуманітарну допомогу, проводять тематичні вечори, концертні програми, допомагають засудженим у соціальній адаптації та реабілітації після звільнення.
В колонії створені гуртки: літературний, в’язання та вишивання. Роботи засуджених приймають участь у різних конкурсах й виставках. Щорічно розроблюється план проведення спортивних змагань. Функціонують спортивні секції, проводяться шахово-шашкові турніри, змагання з волейболу та настільному тенісу. В колонії є спортивний та агітаційний майданчики, читальний зал, бібліотека, книжковий фонд якої нараховує близько 8 тис. примірників.
Приазовська виправна колонія №107 співпрацює з низкою громадських організацій – художників та народних умільців «Жінки України», клубами «Дія» и «Світанок», Жінрадою ВАТ «Азовмаш», будинком - інтернатом «Звільнення». В тісному контакті працює із Маріупольським центром зайнятості, Іллічівським райцентром соціальних служб сім’ї та молоді. Спільно із співробітниками цих організацій для засуджених проводяться консультації, семінари, надається психологічна допомога. У процесі соціально - виховної роботи засуджених приймає участь спостережна комісія при Іллічівської райадміністрації. Члени комісії здійснюють контроль за додержанням прав засуджених у період відбування покарання, здійснюють прийом з особистих питань. Засудженим, котрі після звільнення обирають місцем проживання м. Маріуполь, надають допомогу в оформленні документів, отриманні паспортів, працевлаштуванні.