Міжнародний фонд "Відродження"

Волноваська виправна колонія (№120)

85710 с. Молодіжне Волноваського району Донецької області
начальник виправної колонії Волощук Руслан Станіславович(062) 341-20-76

Волноваська виправна колонія № 120 управління Державного департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області

У 1984р. на базі сільськогосподарського училища було створено лікувально-трудовий профілакторій №37 УВС Донецької області. У 1994р. лікувально-трудовий профілакторій №37 було реорганізовано в установу виконання покарань №120 УВС Донецької області, а в 1999р. – у Волноваську виправну колонію (№120). У теперішній час – це колонія середнього рівня безпеки для чоловіків, які уперше засуджені до позбавлення волі за тяжкі та особливо тяжкі злочини. У 2005р. при колонії почала функціонувати дільниця соціальної реабілітації, яка розрахована на 30 місць. Плановий ліміт наповнення колонії – 1100 засуджених, фактично утримується - 1095.

У різні роки установу очолювали: Міщенко Є.В., Ковтун В.А., Котлярів І.В., Молчанюк В.М., Дементьєв В.І., Ілларіонов В.О., Петров І.Г.

На даний час установу очолює Волощук Руслан Станіславович.

 Виробнича діяльність установи здійснюється на 7 дільницях: деревообробки, ремонтно-інструментальна, пилорама, виготовлення товарів народного споживання, металообробка, швейна, авторемонтна майстерня. Основні види продукції, які виготовляються на виробництві: огорожу «Єгоза», секції для огородження , гранітну брущатку, піддони, шлакоблок, робочі рукавиці та ін. Засуджені, які утримуються у дільниці соціальної реабілітації, працевлаштовані на підприємстві ТОВ «Донбас Плюс», підсобними робітниками.

 В установі відкрито 9,10,11 та 12 вечірні учбові класи на базі Волноваської загальноосвітньої школи. У 2007-2008 учбовому році до школи зараховані 106 засуджених. У 2007 році 18 засуджених отримали атестати повної загальної середньої освіти та 12 – базової середньої освіти.

 У медичній частині виправної колонії працюють 13 фахівців, у т.ч. лікарі: терапевт, стоматолог, психіатр, рентгенолог. Стаціонар розрахований на 11 місць. Профіль – соматика. ВІЛ – інфіковані засуджені (46 чоловік) утримуються на загальних підставах. Відповідно до графіка прийому, хворих приймають щодня робітники медичної частини. Працює аптека, асортимент якої складає більше 140 найменувань. У міській лікарні м. Докучаєвська є окрема палата для засуджених.

 Із засудженими проводиться духовно - виховна робота представниками 4 конфесій – православної, мусульманської, греко-католицької та місіонерської. Релігійні служби відвідує 326 засуджених.

 17 червня 2005р. на території колонії для засуджених був відкритий православний храм Св. Георгія. Храм побудований силами самих засуджених на кошти, отримані як гуманітарна допомога від ТОВ «Донбас Плюс», громадських організацій та родичів засуджених.

 Організація дозвілля засуджених передбачає їх участь у різних секціях та гуртках: поезії, гри в шахи, інформатики, книголюбів, іноземних мов.

 У виправній колонії працює спостережна комісія при Волноваській районній адміністрації. Комісія бере участь у розгляді передбачених законом пільг засудженим, вирішенні питань щодо поліпшення умов утримання, проводить прийом з особистих питань. Проводиться робота з надання допомоги засудженим в адаптаційний період у місцях позбавлення волі, процесу їх перевиховання та становлення на шлях виправлення.

 Психолого - виховну та просвітницьку роботу в колонії проводить Волноваський центр соціальних служб для молоді. У 2007р. представники центру провели заходи для засуджених, у т.ч.: консультації з питань нового родинного кодексу за участю робітників реєстрації актів громадського стану та районного управління юстиції; заняття на тему «Боротьба з наркоманією та алкоголізмом».

 Виправна колонія співпрацює з районною газетою „Наше слово” та публікує статті про життєдіяльність установи.