Міжнародний фонд "Відродження"

Маріупольський слідчий ізолятор

87527 м. сел. Каменськ, м. Маріуполь Донецької області
начальник СІЗО Заміралов Олександр Анатолійович
(062) 938-24-42

Маріупольский слідчий ізоляторУправління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у Донецькій області

Будівництво слідчого ізолятора проходило в два етапи, перший етап було завершено в 1969 році, на режимному корпусі розташовувалось 6 корпусних відділень, наказом МВС СРСР №0014 встановлено ліміт 320 місць. Назва слідчого ізолятора мала кодове значення ЮЄ№ 312/198. Виробничі майстерні площею 467м. кв. Побудовані у  1971 році. Другий  етап будівництва закінчено у 1978 році.

  У різні роки ізолятор очолювали: Горєв А.М., Овчаров В.Н., Лісіцьков В.В., Лобода А.І., Євлоєв М.З., Шостак С.В., Передирий С.Н., Кащеєв Л.І., Татаренко І.В.

На даний час установу очолює  Заміралов Олександр Анатольович

22 квітня 1998 року Президент України підписав Наказ «Про утворення Державного департаменту України зо питань виконання покарань».

  31 липня 1998 року Президентом України затверджено Положення  «Про Державний  департамент України з питань виконання покарань». №827/98.

  Наказами Президент України від  12.03.1999 року  № 248/99 та 12.06.2000 року № 786/2000 було внесено зміни та доповнення в положенні про ДДУПВП.

Наказом ДДУПВП від  29.12.99 року № 165 «Про введення в дію нових найменувань органів та установ кримінально – виконавчої системи України» про виконання Наказу Президента України від  12 березня 1999 року №248/99 «Про вилучення ДДУПВП  з підпорядкування Міністерства внутрішніх справ  України», а також виходячи з рекомендацій експертів Ради Європи враховуючи, що найменування слідчих ізоляторів, виправно–трудових установ,  лікувально–трудових профілакторіїв повинні відповідати місцевим назвам згідно адміністративно – територіальним розділам України, умовно найменування нашої установи було змінено на «Маріупольський слідчий ізолятор (№3)».

Наказом ДДУПВП  від 27.03.2002 року  №211 «Про  утвердження переліку найменувань органів та установ, учбових закладів кримінально - виконавчої системи», у зв’язку  зі змінами в структурі кримінально - виконавчої системи Маріупольський слідчий ізолятор (№3) було змінено на Маріупольський слідчий ізолятор (№7) управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань у  Донецькій області (№7).

З 2005 року нумерацію слідчих ізоляторів скасовано, в теперішній час установа має назву  Маріупольський слідчий ізолятор.

Установа  призначена для утримання  осіб, у відношенні яких, у відповідності з кримінально - процесуальним законодавством України, вибрано міру запобіжного заходу – утримання під вартою; засуджених до позбавлення волі, вироки у відношенні яких не вступили в закону силу; засуджених, залишених для робіт з господарчого обслуговування, засуджених, залишених  або  перевезених з інших  СІЗО або ВК у зв’язку з  виробництвом слідчих дій з  справами про злочини, які скоїли інші особи, або у зв’язку з розгляданням справи у  суді; засуджених переведених з ВК  або  СІЗО у зв’язку з  протягуванням до кримінальної відповідальності по  іншій справі, якщо  у відношенні них  вибрано міру  запобіжного заходу – утримання під вартою, засуджений які відбувають покарання  у виді арешту.

Засновано у 1969 році  у місті Жданов зараз Маріуполь. Установа  розташована за адресою: 87527, селище  Каменськ в  Ілльічівському  районі в 27 км від центру. Відстань  до обласного центру: по залізничній  дорозі  132 км, по шосе 120 км. Неподалік з установою розташовано  Маріупольський виправної центр ( № 138 ).

Всього в установі для утримання  спецконтингенту є  96 обладнаних камер, загальною корисною жилою площею 1675,02 м.кв., на яких при  наповненні 800,  1007  спальних місць..

Установа представляє собою комплекс споруд загороджених бетонним забором прямокутної форми, охороняємою з 3 вишок, з одними  виїзними воротами на територію.

Загальна площа території складає  2,08 га. на якій розташовано споруди: КПП, адміністративне, харчоблок, складські  приміщення ,  котельна.

Два корпусних відділення призначено для утримання спецконтингенту, які зв’язані між собою.

Слідчий  ізолятор виповняє  функцію виправних колоній мінімального рівня безпеки  с загальними умовами утримання та виправних колоній середнього рівня безпеки у відношенні засуджених, які залишені для робіт з  господарчого обслуговуванню.

У ізоляторі є спеціальна палата для хворих на активну форму туберкульозу. Хворі з неактивною формою туберкульозу мешкають у камерах загального утримання. Лікування хворих ВІЧ- СНІДом антивірусними препаратами проводиться згідно висновку лікаря СНІД - центра м. Маріуполя Комунально - побутові умови утримання неповнолітніх цілком відповідають вимогам Закону України. Камери, в яких мешкають хлопці, обладнані радіомережею, забезпечені настільними іграми. Цілком замінений водопровід, зроблений ремонт опалювальної системи. У відділенні по господарському обслуговуванню утримуються приблизно 50 засуджених.

 Адміністрація ізолятора приділяє велику увагу психологічному, трудовому, естетичному, фізичному та правовому вихованню спецконтингенту. При цьому використовуються індивідуальні, групові та масові форми роботи, яка основується на психолого-педагогічних принципах. До процесу виховання залучаються громадські та релігійні організації. В установі обладнана кімната для богослужінь та обрядів. У вихідні та святкові дні на території СІ проводять спортивні та культурно - масові заходи для засуджених та з їх участю.

 З метою своєчасного попередження злочинних та інших противоправних дій з боку засуджених, які відбувають покарання, у відділеннях по господарському обслуговуванню щотижнево проводяться оперативні наради начальників відділень з оперуповноваженими та інспекторами відділів режиму і охорони. У минулому році кількість осіб, притягнених до дисциплінарної відповідальності, у порівнянні з попереднім роком, значно зменшилось, що свідчить про позитивні результати правороз’яснювальної роботи серед спецконтингенту.

 Бібліотека установи має понад 7,5 тис. примірників книг та періодичних видань . Обмін книг проводиться згідно до графіку - один раз у десять днів.

 Відділом соціально – психологічної роботи у 2006р. були проведені індивідуально - профілактичні бесіди зі спецконтингентом, прочитані лекції, організовані відвідування представниками церкви, із роз’яснювальною метою здійснювались обходи камер, на запити були направлені характеристики, виконані окремі доручення, також громадяни отримали юридичну літературу.

Здійснюється регулярна робота по взаємодіям з міськими і районними органами внутрішніх справ та центрами зайнятості населення з метою своєчасного вирішення питань трудового і побутового улаштування звільнених та постановки їх на профоблік, а також з підготовці засуджених до умовно – дострокового звільнення.