Міжнародний фонд "Відродження"

Домницький виправний центр (№135)

5673 с.Домниця Менського району Чернігівської області
(046) 444-64-97

Центр було створено у 1983 р. на базі ВТП. У 1987 р. її реорганізова­но в ЛТП. У 1992 р. його реорганізовано в колонію-поселення для осіб, які твердо стали на шлях виправлення.

У 1998 р. - реорганізовано в дільницю-поселення при Менській виправній колонії.

У 2003 р. – реорганізовано в Домницьку виправну колонію. З 1 січня 2005 р. установа перепрофільована в Домницький виправний центр для осіб, засуджених до обмеження волі, та при ньому створено сектор мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для засуджених до позбавлення волі.

На території Домницького виправного центру знаходиться Домницький монастир Різдва Богородиці (раніше - Думницький). Заснова­ний у кінці XVII ст. неподалік від смт. Березна на березі ріки Думниці.

Перші споруди були дерев'яні і містилися за 100 м від теперішньо­го сучасного монастиря. У 1798 р. дозволено вести муроване будів­ництво, використавши цеглу з будівель закритого Макошинського Миколаївського монастиря. У 1800-1806 рр. на замовлення графа І. А. Кушельова-Безбородька зведено Різдва Богородиці собор (де зго­дом поховано цього графа).

Водночас споруджено однобанну трапезну церкву Параскеви П'ятницької, надбрамну двох'ярусну дзвіницю, келії, огорожу. На думку вчених, автором проекту забудови був архітектор Дж. Кваренгі. Домницький монастир становить наукову і художню цінність як рідкісний ансамбль споруд доби розквіту класицизму.

У різні роки управління очолювали: В. М. Павленко та інші.

На даний час установу очолює П. Б. Анікієнко.