Херсонська виправна колонія (№61)
73024 м. Херсон, вул. Дружби, 4
начальник виправної колонії Дядюн Сергій Васильович
(0552) 41-47-60
Після звільнення м. Херсона від фашистських загарбників у червні 1944 р. було засновано спеціальну лікувальну установу, яку в 1945 р. перетворено в багатопрофільну установу з лімітом наповнення до 800 ліжок. На той час установа нараховувала вісім відділень: терапевтичне, туберкульозне, хірургічне, нервово-психіатричне та ін.
Згідно з наказом МОГП МВС УРСР від 08.08.1966 р. виправно-трудову колонію УОГП було реорганізовано в спеціалізовану протитуберкульозну виправно-трудову колонію для утримання та лікування хворих на туберкульоз засуджених, які підлягають утриманню у виправно-трудовій колонії суворого режиму.
Міжобласна туберкульозна лікарня при ВТК УВС Херсонської області наказом УВС № 0202 від 1979 р. була реорганізована в міжреспубліканську туберкульозну лікарню ГУВТУ МВС УРСР.
У звязку з організаційно-штатними заходами міжреспубліканська туберкульозна лікарня перейменована в міжобласну туберкульозну лікарню УВС Херсонського облвиконкому.
Наказом МВС України № 201 від 20.04.1994 р. установа (МТЛ) УВС у Херсонській області перейменована в міжобласну спеціалізовану установу на правах лікувальної УМВС України в Херсонській області.
Наказом УМВС України в Херсонській області № 290 від 24.06.1997 р. міжобласна спеціалізована установа УМВС України в Херсонській області перейменована в установу виконання покарань УМВС України в Херсонській області, на правах лікувальної, особливого режиму.
З урахуванням зобовязань України при вступі до Ради Європи та рекомендації експертів Ради Європи, у відповідності з Конституцією України та Указом Президента створено ДДУПВП як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.
Херсонська ВК управління ДДУПВП в Херсонській області особливого режиму (міжобласна туберкульозна лікарня / наказ ДДУПВП № 165 від 29.11.1999 р./) є правонаступником з передачею всього майна, прав та обовязків.
На даний час установу очолює С. В. Дядюн