Міжнародний фонд "Відродження"

Брянківська виправна колонія (№11)

94190 м. Брянка Луганської області
начальник виправної колонії Цуцков Ігор Валерійович
(064) 435-03-16

У травні 1961 року на території сел. Брянка м. Кадівка (м. Стаханов) була створена виправна – трудова установа п/я ЯН 314/11128 на базі сільхозучилища.

Спочатку планувалося створити дитячу колонію, але створили чоловічу колонію загального режиму з наповненням 500 чоловік.

Під штаб і житлові приміщення для співробітників та засуджених були пристосовані приміщення, якими користувалися колишні учні училища.

Спочатку у колонії нараховувалося 80 чоловік засуджених, які займалися благоустроєм житлової зони, будівництвом підсобних приміщень, огородженням території колонії, а також залучалися на будівельні роботи м. Стаханова. На власнім виробництві займалися виготовленням духовок та зачисткою форм для випечкі хліба, які виливалися на комунарському металургійному заводі.

На першому році створення колонії, їй надавалася практична допомога будівельними матеріалами, інструментом, пиломатеріалами підприємствами, що знаходилися біля м. Стаханова, наприклад машинобудівельний завод шахтобудівельного управління треста Кадіввугілля.

У 1962 році колонії був затверджений план на виготовлення кормораздатчиков.

У 1963 році у колонії проводиться заміна виду режиму загального на суворий, комплектація засуджених проходила із виправних колоній – 15, 23, 36. 

Рота охорони знаходилася у колишній будівлі старого штабу і складала 90 чоловік.

У 1963 році збільшується наповнення колонії до 1000 чоловік. Засуджені крім основного виробництва займалися будівництвом цехів заводу – ІІІ категорії машинобудівництва на території виробничої зони. Так у 1970 році ЛУАЗ м. Луцька звернувся до МВД з пропозицією розташувати заказ союз автосільмаша на виготовлення кузовної продукції, а саме автолавок, автомастерських, авторефрежераторів з прицепом.

У цьому році Луцький автомобільний завод передає обладнання та оснастку на виготовлення кузовної продукції БІК – 11. Перша автолавка була випущена у жовтні 1970 року, з цього часу для колонії починається епоха технічного прогресу і росту об’ємів.

Об’єм виробництва по виготовленню кузовної продукції складав:

-  1260 – автолавок;

-  700 – автомастерських;

-  1000 – авторефрежераторів;

-  400 – автопричепів.

Одночасно з виготовленням кузовної продукції колонія працювала по кооперації з такими підприємствами Новокрамоторський  машинобудівельний завод. Колонія для нього виготовляла панелі на рухоющі екскаватори.

Донецькому шахтобудівельному комбінату колонія виготовляла шахтні затяжки. Ростовському сільськогосподарському заводу колонія виготовляла – пальці-копнітіля. 

На цей період колонія мала 55 одиниць транспортних засобів. У період росту виробничих потужностей починається будівництво житлового будинку, будинку роти охорони, складів, інженерного корпусу і штабу, збільшується кількість співробітників до 500 чоловік.

Об’єм випуску товарної продукції складав до 2,2 млн. на місяць.

У 1985 році колонія почала випуск автолавці ЦС – 347, автозаправочного блок – пункту, операторської, станції опорної морозильної установці, хлібних будок на базі ІАЗ. 

Наповнення колонії збільшилося до 3000 чоловік.

Засуджених крім основного виробництва працевлаштовували на виготовлення овочних мішків, а також залучали для будівництва хлопчато – прядильної фабриці.

У 1992 році були втрачені зв’язки з Росією і припинився випуск кузовної продукції, почалися збої у поставках матеріалів.

У 1996 році колонією була випущена остання масштабна продукція – дезкамера. 

У 1997 році починається спад виробництва, колонії працює на разових заказах, виготовляє сітку „Рабиця”, колючу проволоку, деталі загородження. 

 

До складу установи входять такі основні відділи, частини та служби:

1.  Відділ нагляду і безпеки створений для виконання вимог встановлених кримінально-виконавчим кодексом України, щодо режиму тримання, ізоляції, нагляду за засудженими, здійснення профілактичних заходів по недопущенню засудженими скоєння злочинів та інших протиправних дій, для забезпечення безпеки персоналу, засуджених та інших осіб, які відвідують установу.

2.  Відділ охорони створений для забезпечення надійної охорони засуджених, які відбувають покарання в установі.

3.  Оперативний відділ створений для забезпечення постійного контролю за станом діючих обставин серед засуджених.

4.  Відділ соціально-виховної та психологічної роботи створений для стимулювання у засуджених створення готовності до правослухняної поведінки та становлення їх на ту життєву позицію, яка відповідає загальноприйнятим соціальним нормам суспільства.

5.  Відділ по контролю за виконанням судових рішень створений для обліку звільнення засуджених, з питань помилування та інших питань пов’язаних з виконанням судових рішень.

6.  Бухгалтерія створена для контролю веденням фінансово-господарчою діяльністю та ведення бухгалтерського обліку в установі.

7.  Канцелярія створена для організації діловодства.

8.  Відділ інтендантського та господарського забезпечення створений для забезпечення належних комунально-побутових умов, харчування засуджених, забезпечення форменим одягом співробітників установи.

9.  Група по роботі з особовим складом створена для покращення практичної роботи по добору, вивченню, розстановці, навчання та вихованню кадрів, вдосконалення майстерності співробітників установи.

10.  Відомча пожежна охорона створена для дотримання техніки протипожежної безпеки засуджених та співробітниками установи.

11.  Медична частина створена для надання медичної допомоги засудженим в лікувально-профілактичної діяльності.

12.  Виробничі підрозділи створені для працевлаштування засуджених, створення безпечних умов праці та надання засудженим можливості придбання нових робітничих спеціальностей.