Міжнародний фонд "Відродження"

Перевальська виховна колонія

94331 с. Селезнівка Перевальського району Луганської області
начальник виховної колонії Меньшиков Віталій Георгійович
(064) 419-83-71

  Перевальська виховна колонія управління ДДУПВП у Луганській області є спеціальною виховною установою для виконання покарання у виді позбавлення волі на певний строк неповнолітніх засуджених чоловічої статі. Вона розташована в с.м.т. Селезнівка Перевальського району Луганської області.

 На місці  лікувально-трудового профілакторію № 57 УВС Луганської області наказом МВС України № 149 від 16.03.1992р  було засновано  виховно-трудову колонію загального режиму для відбування покарання неповнолітніх чоловічої статі, вперше засуджених за тяжкі злочини, з плановим наповненням 360 чоловік . Першим начальником Перевальської виховно-трудової колонії  був призначений підполковник внутрішньої служби Соловей Микола Михайлович – який керував підрозділом з 01.04.1992 року по  10.08.1993 року.

У 1993 році було змінено режим тримання із загального на посилений. Керівником Перевальської ВТК було призначено підполковника внутрішньої служби Неровного Михайла Даниловича  з 10.08.1993 року по 08.09.1996 рік.

У 1993-1994 навчальному році засновано вечірню загальноосвітню середню школу при Перевальській виховно-трудовій колонії  1 вересня пролунав шкільний дзвоник для перших вихованців яких було 47 чоловік. Для  навчання було відкрито п'ять класів . Учнів зустрів педколектив з чотирьох вчителів. Першим директором призначено Корнєєнко Людмилу Іванівну .  Навчання велось  на російській мові в одну зміну.

З перших днів почалось оформлення кабінетів. Першими були готові до роботи математичний та хімічний кабінети .

  Педколектив зайнявся рішенням проблем: відродження української національної школи ; шляхи корінного підвищення знань і вихованості педагогічно занедбаних учнів .

Поряд з навчальним процесом у нерозривному зв’язку з ним стала індивідуально - виховна робота .

В цей же час запрацювала шкільна бібліотека . В ній містилося 120 підручників та 70 примірників  художньої літератури.

У 1995 році наказом УМВС України № 211 від 23.08.1995р. на вимоги наказу МВС України № 506 від 25.07.1995р., рішення ДУВП МВС України № 2/1 – 211 від 18.07.1995р. посилений режим в установі було змінено на загальний .

З 09.09.1996 року по 03.11.1998 рік начальником Перевальської призначено ВТК підполковника  внутрішньої служби Міхальов Олександра  Петровича .

На протязі 1996-1997 навчального року в школі одержують знання до 200 учнів. Функціонує сім класів. Вчителі приймають  участь у республіканському конкурсі вчителів ВТК " Учитель року ".У даному конкурсі  відзначена робота вчителя української мови Гусакової В.Я..

У цьому році відкрилася нова бібліотека художньої літератури. Фонд бібліотеки складав вже 5700 примірників.

У цьому ж році установа  приймає участь у  проведені фестивалю самодіяльності художньої творчості засуджених " Червона калина" на тему : "  О мово рідна, хто без тебе я ?".

В подальшому на посаді начальника установи  перебував  підполковник внутрішньої служби Сумкін Володимир Ігорович  з 04.11.1998 року по 02.01.2003 року.

В 1998 -1999 навчальному році згідно Наказу Міністерства освіти директор школи Корнєєнко Л.І. нагороджена значком " Відмінник освіти України".

В рамках програми " Діти України " в листопаді 1998 року  Перевальську ВТК відвідала дружина президента України Людмила Миколаївна Кучма.

У Перевальській ВК щорічно проводиться комплекс заходів під умовною назвою " Літо", в якій заплановано літній відпочинок вихованців ( концерти, вечори, спортивні змагання).

У 2000р. Перевальська виховно-трудова колонія перейменована у Перевальську виховну колонію.

  У квітні цього року установу відвідали артисти з акцією " Молодь України".

  Вихованці радо зустрічали молодих виконавців української естради : Ірину Сказіну , Ліну Скачко , Лері Віна, гурт " Ніч на Різдво ".

З лютого місяця 2003 року по теперішній час очолює установу підполковник  внутрішньої служби Меньшиков Віталій Георгійович.

Розрахована колонія на утримання  360 осіб, віком від 14 до 22 років.

Засуджені, які досягли вісімнадцятирічного віку, переводяться із виховної колонії для подальшого відбування покарання до виправної колонії мінімального рівня безпеки із загальними  умовами тримання.

З метою закріплення результатів виправлення, завершення загальноосвітнього або професійно-технічного навчання засуджені, які досягли вісімнадцятирічного віку згідно діючого законодавства , можуть бути залишені у виховній колонії до закінчення строку покарання, але не довше ніж до досягнення ними двадцяти двох років.

  Колонія має три об’єкти в яких  розміщуються:

-  клуб; середня загальноосвітня школа; медична частина; класи філії Перевальського професійного гірничого ліцею, за спеціальностями "Бляхар", “ Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування “, “ Швачка “, “ Муляр”;

-  дільниця карантину, діагностики та розподілу; дільниця ресоціалізації; навчально-виробничі майстерні;

-  адміністративна будівля – кабінети адміністрації колонії; кімнати короткострокових та довгострокових побачень; камери ДІЗО.

Щорічно в літній період в Перевальській виховній колонії проводиться заочна спартакіада засуджених та фестиваль самодіяльної художньої творчості "Червона калина" серед вихованців колонії .

Відповідно до положення про проведення заочної спартакіади вона ведеться в три етапи. Згідно обов'язкової програми на всіх етапах Спартакіади проводяться змагання з бігу на 60 м (віком 14-15 років включно), бігу 100 м (віком 16 років і старші), бігу на 1500 м (віком 14-15 років включно), бігу на 3000 м (віком 16 років і старші), згинання та розгинання рук в упорі лежачи на підлозі (віком 14-17 років включно), комплексної силової вправи (віком 18 років і старші), підтягування на поперечині, стрибків у довжину з місця, піднімання навприсяд за 1 хвилину, гирьового спорту. До довільної програми входили змагання з футболу та волейболу.

 Проведення змагань з видів спорту, визначення особистої (командної) першості в кожному номері програми здійснюється суддівськими бригадами з видів спорту, а визначення переможців та призерів фінальних змагань Спартакіади здійснюється Головною суддівською колегією.

 До складу суддівських бригад та Головної суддівської колегії входять співробітники колонії, працівники  відділу з питань фізичної культури і спорту Перевальської райдержадміністрації, керівник військово-патріотичного об'єднання «Каскад», тренери дитячо - юнацької спортивної школи м. Перевальська, працівники сектору СВПР управління ДДУПВП в Луганській області, голова районної федерації футболу, представники  ФСТ  "Динамо".

 Змагання Спартакіади організовувались як спортивні свята, під час яких проводились зустрічі з тренерами ДЮСШ, активістами спорту, проводяться  вікторини та лекції на спортивну тематику.

За результатами кожного змагання спартакіади членами суддівських бригад складаються протоколи, визначається  особиста та командна першість з кожного виду спорту.

Переможці та призери Спартакіади заохочуються і наказом начальника Перевальської  ВК  з  врученням  подарунків,  призів,  грамот.

У 2003 та 2004 році Перевальська виховна колонія зайняла третє загальнокомандне місце серед виховних колоній ДДУПВП, за що була нагороджена дипломами третього ступеня від голови Держдепартаменту. 

На протязі літнього періоду, традиційним стало проведення товариських футбольних зустрічей між командами вихованців Перевальської виховної колонії та юнаками с.м.т.  Селезнівка.

У вересні було проведено свято "Здрастуй, урок футболу", під час якого були проведені турніри з футболу між вихованцями колонії та футбольними командами Перевальського району.

 27 серпня 2005 року в Перевальській виховній колонії було проведено XIV фестиваль самодіяльної художньої творчості засуджених "Червона калина" за тематикою "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" за підсумками якого вихованці установи зайняли перше загальнокомандне місце.

Відповідно  до  положення  про  фестиваль,  наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань № 21 від 15 квітня 1999 року, його проведено в два етапи. На першому етапі фестивалю проведені конкурси між групами у відділеннях, а на другому етапі - між відділеннями соціально-психологічної служби колонії.

Перед заключним етапом фестивалю "Червона калина" було проведено підсумки діяльності колективів вихованців, проведені роботи по благоустрою приміщень та території колонії, огляд - конкурс на краще відділення СПС колонії.

Конкурсним журі фестивалю виявлено та заохочено переможців.

Перше місце отримали вихованці першого відділення соціально-психологічної служби, друге місце - вихованці четвертого відділення, третє місце - вихованці третього відділення.

Переможці фестивалю нагороджені телевізором та аудіо магнітолою, інші учасники фестивалю нагороджені пам'ятними призами та подарунками.

Співробітники та вихованці, які прийняли активну участь у підготовці та проведенні фестивалю, заохочені правами начальника установи.

На протязі літніх шкільних канікул з метою більш раціонального використання дозвілля засуджених, в колонії проводились конкурси на кращого виконавця пісні, конкурси гітаристів, поетів, КВК між відділеннями, ігри, тематичні вечори, конкурси малюнків, вистави виробів народного мистецтва.

Проведення фестивалю сприяло залученню вихованців до творчості, створенню умов для виявлення талановитих авторів та виконавців, прищепленню любові до історії рідного краю, героїчних, культурних та творчих традицій українського народу.

19 грудня 2005 року в Перевальській виховній колонії проведено другий етап очно-заочної Олімпіади з шахів та шашок серед засуджених та урочисте завершення Олімпіади серед виправних колоній Луганської та Львівської областей. Змагання відкрив начальник управління соціально-виховної та психологічної роботи Державного департаменту України з питань виконання покарань полковник Скоков Сергій Іванович та Головний суддя Олімпіади, національний арбітр України, Захарчук Іван Романович.

З Кандидатом у майстри спорту з шахів Фроловим Володимиром Миколайовичем та майстер спорту з шашок, міжнародний арбітр Михайловським Анатолієм Олександровичем були проведені сеанси на 10 дошках з шахів та 10 дошках з шашок. Рахунок у шахах 9,5-0,5 та шашках 9,5-0,5 користь гросмейстерів.

Всі учасники другого етапу Олімпіади отримали грамоти та книги Василя Іванчука  «Супертурнир в Линаресе».

Головний суддя Олімпіади національний арбітр України Захарчук Іван Романович визначив 3 кращих учасників з шахів та шашок, які були нагороджені відповідними дипломами та цінними подарунками.

По завершенню було проведено святковий концерт студенчиським клубом Луганського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченко.

Проведення очно-заочної Олімпіади у Перевальській виховній колонії були висвітлені Луганським обласним телебаченням, Луганським обласним радіо, Луганським кабельним телебаченням, Київською фундацією «Чинність закону», каналами НТН та ТРК-Україна з газетами «Молодогвардеец», «XXI век», агентством «11-тес1іа».

Також у 2005 році 3 вихованця Перевальської виховної колонії вступили на навчання до вищого навчального закладу (Луганський педагогічний університет ім. Т.Г.Шевченка) за дистанційною формою навчання, які успішно продовжують навчання до теперішнього часу .

 У квітні 2006 року між вихованцями колонії та учнями СШ №18 с.м.т Селезнівка був проведений брейнринг на правову тематику на якому учні і вихованці мали можливість показати свої знання Конституції України та інших законів.

 У вересні 2006 року сім вихованців навчаються у вищому навчальному закладі (Луганському педагогічному Університеті ім. Т.Г.Шевченка) за дистанційною формою навчання.

10 червня 2006 року в Перевальській виховній колонії відбулося відкриття 15 го щорічного фестивалю самодіяльної художньої творчості засуджених «Червона калина», яка проходила  під девізом:«Пісня і праця - могутні дві сили», присвяченого 150-річчю від дня  народження видатного українського письменника Івана Яковича Франка.

До програми фестивалю входили тематичні конкурси :

·  На кращій вірш, твір, оповідання;

·  Пісні, танцю

·  На краще виконання театралізованої сценки;

·  Типового українського ремесла на кращі авторські роботи;

·  На кращого за професією;

·  Інші.

Основною метою фестивалю є – виховання молоді у любові до прадавніх традицій українського народу, до святинь і цінностей, що споконвіку відрізняли демократичне, незалежне суспільство.

При підведенні підсумків у даному конкурсі Перевальська виховна колонія зайняла друге місце .

 На фестивалі були присутні:

1.Горенко Сергій Володимирович – начальник управління ДДУПВП у Луганській області.

2.Янчук Олег Борисович – начальник відділу організації діяльності виховних колоній державного департаменту України з питань виконання покарань.

3.Хіль Сергій Валентинович – заступник начальника із соціально-виховної та психологічної роботи управління ДДУПВП у Луганській області.

4.Євдокимов Юрій Іванович – депутат міської ради м. Луганськ. Член громадської ради при управлінні ДДУПВП у Луганської області.

5.Тимошенко Людмила Іванівна – депутат Артемівської районної ради народних депутатів м. Луганська. Комерційний директор ТОВ «Лукра».

6. Родіна Раїса Василівна – начальник служби у  справах неповнолітніх Луганської обласної державної адміністрації.

7.  Козир Олександр Іванович – заступник начальника Луганського  обласного  управління міністерства юстиції

8. Чиркевич Таїсія Віталіївна – представник обласного управління міністерства  юстиції.

9.Гізай Олександр Олександрович – керівник військово-патріотичного об’єднання «Каскад».

10.Шум Ірина Володимирівна – представник Київського  обласного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

11.  Єременко Ірина Володимирівна – директор  Луганського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

12. Гончаров Володимир Леонідович  – директор  Ленінського районного м. Луганська  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голова Луганського  обласного благодійного фонду «Підліток».

13. Мельниченко Олександр Леонідович – заст. начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборони Луганської облдержадміністрації. .

14. Миколюк Світлана Володимирівна – директор Перевальського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

15. Брагін Олександр Григорович – заст. начальника управління культури  та туризму Луганської обл.

16. Неминуча  Просков’я Іванівна – директор Краснолуцького Фонду «Милосердя».

17. Кафанова Інна Анатоліївна – директор благодійного Фонду «Благовіст» м.  Красний Луч.

18. Представники Православної церкви Луганської Єпархії.

 Всього на фестивалі «Червона калина», який проводився в Перевальській виховній колонії було присутніх 136 представників державних, громадських та благодійних організацій, 135 родичів вихованців.

23 червня 2007 року в Перевальській виховній колонії було організовано та  проведено XVІ фестиваль самодіяльної художньої творчості засуджених “Червона калина” за тематикою “Несе крізь час ріка книжкова Скарби Українського Слова»», присвячений  популяризації серед молоді надбань писемної культури українського народу та сучасної книги.

  Відповідно до положення про фестиваль, наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань № 21 від 15 квітня  1999 року, його проведено в два етапи. На першому етапі фестивалю проведені конкурси між групами у відділеннях, а на другому етапі – між відділеннями соціально-психологічної служби колонії.

Згідно обов’язкової програми, було організовано виступ на кращий вірш, твір, оповідання, на краще виконання пісні, танцю, театралізованої сценки, кращі авторські роботи, вироби народного мистецтва. До організації проведення фестивалю залучались фахівці  служб у справах неповнолітніх,  центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадські та релігійні організації, батьки вихованців (список присутніх на фестивалі додається).

Конкурсним журі фестивалю виявлено та заохочено переможців.

Перше місце отримали вихованці першого  відділення соціально-психологічної служби.

Співробітники та вихованці, які прийняли активну участь  у підготовці та проведенні фестивалю  заохочені правами начальника установи.

Керівництво ПЕРЕВАЛЬСЬКОЇ ВИХОВНОЇ КОЛОНІЇ 

Начальник установи підполковник внутрішньої служби МЕНЬШИКОВ ВІТАЛІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ

Перший заступник начальника установи він же заступник начальника установи  з нагляду, безпеки, охорони  та оперативної роботи  майор внутрішньої служби ЛОБОВ ВАЛЕРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ

Заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи, він же начальник відділу соціально-виховної  та психологічної роботи старший лейтенант внутрішньої служби ТИМОФЄЄВ ВІТАЛІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ