Міжнародний фонд "Відродження"

Ольшанська виправна колонія (№53)

57113 смт. Ольшанське Миколаївського району Миколаївської області

Установа організується 1 вересня 1961 року як виправно-трудова колонія для тримання осіб, засуджених до позбавлення волі (загальний режим). Одна з причин створення установи – потреба значної кількості робочої сили для розбудови Ольшанського цементного заводу.

У 1961-1962 роках здійснюється будівництво тимчасових приміщень та споруд для потреб колонії. Побудовано 2 бараки на 200 чоловік, огорожа охороняємої зони, КПП, ШІЗО, кімната очікування, котельня, овочесховище, обладнано охоронне та зовнішнє освітлення, теплові та каналізаційні мережі.

У 1961-1967 роках колонія не мала власного виробництва і засуджені працювали майже на всіх об'єктах, які будувалися в селищі Ольшанське.

У 1970 році загальний режим утримання засуджених був замінений на суворий, з утриманням осіб, неодноразово засуджених за ст.14 КК України для лікування від алкоголізму.

У другій половині 70-х років 20 століття колонія стала однією із найбільших установ МВС на півдні України. У ній потужно працювали цехи з виготовлення столярної, механічної, тарної продукції.

У 1988 році установа суворого режиму на підставі наказу МВС УРСР від 15.09.1988 року №136 була перепрофільована в ЛТП для лікування осіб, хворих на алкоголізм.

З 1999 року установу перейменовано в Ольшанську виправну колонію (№53) управління ДУ ПВП у Миколаївській області.

У 2000-2003 роках в установі на базі капітально побудованих приміщень ДІЗО та ПКТ обладнано сектор максимального рівня безпеки.

У 2003 році створюється центр реабілітації наркозалежних засуджених.

Наказом ДДУ ПВП №251 від 12.12.2003 року колонію визнано установою середнього рівня безпеки та 2-го рівня відповідності обладнання та умов тримання засудженим вимогам КВК України (для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше відбували покарання у виді позбавлення волі).

Установа спеціалізується на металообробці, виготовленні технічного устаткування для агропромислового комплексу, запчастин для сільгосптехніки, металевих ланцюгів та інше.

На даний час обов’язки начальника установи виконує підполковник внутрішньої служби Голуб Олександр Петрович.