Міжнародний фонд "Відродження"

Миколаївський слідчий ізолятор

54030 м. Миколаїв, вул. Лагерне поле, 5 
(051) 235-40-26

Ізолятор заснований у 1908 році. Розпорядженням Головної тюремної інспекції Росії в м. Миколаєві було створено тимчасову каторжну тюрму у переобладнаній для цієї мети споруді колишнього Миколаївського штурманського училища. За архітектурою Миколаївська тюрма була однією із кращих у Росії.

Виконуючи своє пряме призначення, Миколаївська тюрма одночасно виконувала функції пересильної тюрми для осіб, засуджених громадянськими та воєнно-польовими судами за кримінальні і політичні злочини до заслання й каторжних робіт.

Тюрма неодноразово піддавалася нападу махновців під керівництвом отамана Куценка (Варвара) та загону матросів-анархістів, які у 1918 році знищили частину тюремного архіву.

У лютому 1920 року Миколаївська каторжна тюрма була ліквідована.

У 1940-1944 роках ліміт наповнення Миколаївської тюрми складав 750 осіб. Під час війни тюрму було евакуйовано, у 1944 році роботу в'язниці відновлено.

У другій половині 50-х років минулого сторіччя спостерігається зростання чисельності ув’язнених. У 1958 році розпочато будівництво нових корпусних відділень.

19 березня 1974 року на базі Миколаївської тюрми було створено слідчий ізолятор, а осіб, засуджених до тюремного ув’язнення, вивезли до установи виконання покарань у село Ольшанське Миколаївської області.

Наказом ДДУ ПВП від 29.11.1999 року установу перейменовано в Миколаївський слідчий ізолятор.

У 2004-2005 роках організовано будівництво нового харчоблоку. Проведено реконструкцію приміщень кімнат побачень.

На базі СІЗО функціонують навчально-виробничі майстерні, у яких виготовляються тротуарна плитка, столярні вироби, здійснюється шиття спецодягу.

На даний час установу очолює майор внутрішньої служби Шульга Олександр Васильович.