Міжнародний фонд "Відродження"

Кримінально-виконавча система Миколаївської області

Кримінально-виконавча система Миколаївщини розпочинає свою історію з 1908 року, коли у м. Миколаєві будується тимчасова каторжна тюрма. У радянський час, починаючи з 1937 року, керівництвом виправно-трудовими таборами займалися відділи режиму управлінь охорони ГУЛАГу НКВС СРСР. начальники управлінь таборів, ВВТК територій колишнього СРСР, їх заступники. Тоді Миколаївська область та установи кримінально-виконавчої системи відносились до територіального підпорядкування Одеської області та його територіального управління ГУЛАГу НКВС.

Перші згадки в архівних установах області щодо діяльності управління датуються 17 серпня 1940 року. Начальником відділу виправно-трудових колоній і трудових поселень УНКВС по Миколаївській області на той час був призначений тов. Кашик. У 1940 році вийшов наказ НКВС УРСР "Про ліквідацію відділу виправно-трудових колоній УНКВС у Миколаївській області", на базі якого було створено "для керівництва роботою інспекцій виправно-трудових робіт" відділення виправно-трудових робіт при УНКВС Миколаївської області, на яке було покладено завдання безпосереднього виконання вироків до виправних робіт. Начальником відділення було призначено І.Г. Рекало.

Перша згадка щодо повоєнних років в архівах області стосується серпня 1944 року, коли наказом НКВС УРСР були ліквідовані відділ виправно-трудових колоній по Миколаївській області та відділення виправно-трудових робіт при УНКВС Миколаївської області, яке, в свою чергу, було реорганізовано в самостійне відділення виправтрудробіт при УНКВС області. Будівля УВЛТК була передана сільськогосподарській колонії із розміщенням в ній апарату УВЛТК. У 1948 році організацією діяльності виправних установ області безпосередньо займався створений відділ виправно-трудових колоній УМДБ у Миколаївській області. На 1 грудня 1949 року у Миколаївській області в кримінально-виконавчій системі існувала організаційна структура (ВВТК, ВВТР, ВЛП №92, ВЛП №139. сільськогосподарська ВТК №12).

З 1963 року створено відділ виправно-трудових колоній УВС виконкому Миколаївської обласної ради.

У 1989 році відділ виправно-трудових установ реорганізовано у відділ по виправним справам УВС Миколаївського облвиконкому.

З 1998 року, у зв'язку з реформуванням Головного управління виконання покарань МВС України, відділ отримав назву управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Миколаївській області.

Сьогодні управлінню ДДУ ПВП у Миколаївській області підпорядковано 5 установ г виконання покарань, слідчий ізолятор, виправний центр. 25 підрозділів КВІ