Міжнародний фонд "Відродження"

Роменська виправна колонія (№56)

42073 с. Перехрестівка Роменського району Сумської області
начальник виправної колонії
(054) 489-48-02

Колонія максимального рівня безпеки (для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі) з плановим наповненням 760 чоловік була заснована наказом МВС УРСР за № 27 від 04.11.1961 р. З 1 січня 1970 р. виправно-трудова колонія наказом МВС України № 163 від 15 вересня 1985 р. змінила вид режиму із загального на особливий. Сучасну назву установа отримала 15 грудня 1999 р. (наказ ДДУПВП № 165 від 15.12.1999 р.) З 1 січня 2004 р. Роменська виправна колонія є колонією максимального рівня безпеки.
Установа розташована на території колишнього місцевого спиртозаводу, приміщення якого та виробничі цехи були мало пристосовані для утримання засуджених, тому основним завданням керівництва колонії стало будівництво гуртожитків, виробничих приміщень та об'єктів комунально-побутової сфери. Капітальне будівництво йшло в установі майже 24 роки.
У 1962 р. були побудовані огорожа периметру колонії, овочесховище, тепломережа, вольєр та кухня для службових собак. Протягом 1963 р. побудовані та введені в експлуатацію артезіанська свердловина з насосною станцією, пожежна водойма на 150 м3 води, продовольчий та речовий склади, лазня і пральня. У наступному році до експлуатації введені льох для зберігання овочів, їдальня для засуджених на 150 місць, міжзонний контрольно-пропускний пункт. На господарчому дворі був побудований автогараж на 4 автомашини та два восьмиквартирні житлові будинки для співробітників колонії.
До 1970 р. поряд з об'єктами соціальної сфери зводились і виробничі приміщення - це два виробничі цехи, склад готової продукції, компресорна. Введені в дію водонапірна башта та зовнішня сантехнічна система. У 1972 р. завершилося будівництво нової капітальної огорожі замість дерев'яної. У 70-х рр. було споруджено 5 житлових будинків для співробітників установи, введені в дію автогараж та пилорама.
Капітальне будівництво було завершено у 80-ті роки. Побудовано адмінбудинок та контрольно-пропускний пункт. Введені в дію 3 гуртожитки для засуджених, вузол зв'язку, зовнішня теплотраса та водопровід, міжзонний контрольно-пропускний пункт. У 1995 р. стали до ладу нові очисні споруди.
У 2000 р. один з гуртожитків переобладнаний у відділення соціально-психологічної служби для утримування засуджених у приміщеннях камерного типу, з 28 серпня 2004 р. введений в експлуатацію сектор для тримання чоловіків, засуджених до довічного позбавлення волі.
У різні роки установу очолювали:
Ф. О. Биковченко, В. П. Вансович, М. Ф. Супрун, В. І. Приходько, В. П. Лузан, С. І. Червяцов, М. М. Московченко, О. М. Кириленко, В. М. Москаленко, В. І. Жеба, А. О. Ткаченко, Ю. Л. Калачев, О. А. Зайцев.
На даний час її очолює Г. В. Буряк.