Міжнародний фонд "Відродження"

Кіровська виправна колонія (№33)

86300 м. Кіровське Донецької області, вул. Дзержинського, 1
начальник виправної колонії Жигалко Сергій Васильович
(062) 506-27-60

Кіровська виправна колонія № 33Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області

Кіровська виправна колонія №33 була заснована у 1957р. У теперішній час – це колонія середнього рівня безпеки для засуджених до позбавлення волі чоловіків. На сьогодні у колонії відбуває строк покарання 1206 засуджених.

Всі етапи розвитку установи пов’язані з іменами її колишніх керівників Ємурхба Е.К., Данильченко В.І., Коцюба А.Н., Пресняков Ю.В., Радченко В.К., Бурштейн Р.М., Зайцев А.І, Терещенко С.А., Тонгоног Н.В., Юрчук В.Ю., Ширяєв В.Т., Прохоренком Е.С., Коноваленком В.Н., Лєнивов Г.Ю., Янаков Л.І.

На даний час установу очолює Жигалко Сергій Васильович

Загальна площа житлової та виробничої зон колонії складає 14,2 га.

Основна галузь виробництва – машинобудування. Засуджені працюють в цехах термообробки, зварювальних конструкції, товарів народного споживання, на будівничої дільниці, а також у додаткових цехах – інструментальному, компресорному, ремонтно-механічному та транспортному. Основними видами виготовленої продукції є причепи до легкових автомобілів, шахтна планка, металоконструкції. У 2006р. сума від обсягів реалізованої продукції склала 2678,4 тис. грн. на відміну від запланованих 2550 тис. грн.

 Усі засуджені, які не мають повної середньої освіти, навчаються у вечірній загальноосвітньої школі №1 м. Кіровська. Школа заходиться на території колонії й має 4 учбових кабінети. Засуджені, які не мають робочі професії та кваліфікацію , навчаються в Державному професійно-технічному навчальному закладі „Кіровський навчальний центр №33”, де отримають професії електрозварник ручної зварки, електромонтер з ремонту устаткування, токар , слюсар-ремонтник.

 Медична частина виправної колонії №33 має стаціонар, розрахований на 16 місць, рентген-кабінет, кабінети лікарського прийому – терапевтичний, психіатричний, хірургічний та стоматологічний. Забезпечена лабораторним і медичним обладнанням – електрокардіографом, апаратом УВЧ, дистилятором, дезінфікуючою камерою.

 У процесі духовного виховання засуджених приймають участь 4 релігійні організації.

У колонії є 14 кімнат культурно –масової роботи, розраховані на 835 місць. Усі відділення обладнанні телевізорами, працює радіомережа. Книжковий фонд бібліотеки нараховує 11900 примірників.

 З метою організації дозвілля та відпочинку засуджених, самоосвіти, участі у культурному житті колонії і реалізації естетичних та духовних потреб, організована робота гуртків. В колонії функціонують спортивні секції – футбольна, настільного тенісу, шахово-шашкова, гурток художньо - прикладної творчості. При вечірній школі функціонують історичний і біологічний факультативи, гурток української писемності і літератури.

 Для організації суспільного контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених, а також осіб, звільнених від відбування покарання, виконавчим комітетом Кіровської міської раді створена спостережна комісія. У її складі 3 представника громадських організацій – Донецької обласної організації «Культурно - просвітительське суспільство «Німан» і Всеукраїнської молодіжної «Спілки молодих державних службовців України».

 Спостережна комісія сприяє адміністрації колонії у роботі з виправленням і ресоціалізації засуджених, організації соціально –виховної роботи, організації їхнього загальноосвітнього і професійного навчання. Проводить виховну роботу з особами достроково звільненими від покарання, надає допомогу в соціальної адаптації.

 Спільно із співробітниками Кіровського Центра соціальних служб для молоді проводить тренінги, які передбачають навчання прийомам релаксації; заняття в школі психолого–педагогічної майстерності; організований консультаційний пункт для прийому засуджених з метою надання допомоги при рішенні особистих , психолого-педагогічного характеру, проблем.

 З засудженими, зарахованими в школу підготовки до звільнення , проводять заняття співробітники Кіровського міського центра зайнятості.

 Кіровська ВК №33 активно співпрацює з засобами масової інформації. Щомісяця в газеті «Наши горизонты» публікуються статті про життя і діяльність установи.