Міжнародний фонд "Відродження"

Мічурінська виправна колонія (№57)

Адреса установи: вул. Миру, 1, 
 Микитинського р-ну  м. Горлівки, Донецької обл., 84606
начальник виправної колонії Партико Олександр Іванович
(0624) 230-00-72

Мічурінська виправна колонія № 57 Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області

 У липні 1975р. у м. Горлівка був організований лікувально-трудовий профілакторій №5 на чолі з полковником вн. сл. Лісіцковим В.О. Планова чисельність складала 400 чоловік. Основним видом виробництва були деревообробка та виготовлення ящикової тари. У кінці того ж року ліміт профілакторію складав вже 800 чоловік, а з 1983р.. -1210.

У різні роки управління очолювали:

Анічкін І.В., Кряженко А.П., Іщенко В.Г., Коноваленко В.М., Морозов О.Г.

  На даний час установу очолює Партико Олександр Іванович

 У 1980р. почалося будівництво нового комплексу споруджень ЛТП №5 і у 1983р. профілакторій перебазувався на нову територію. З 01.03.1992р. ЛТП №5 був ліквідований і на його базі створена колонія-поселення №57 по виконанню покарань для осіб, що твердо стали на шлях виправлення, У серпні 1995р. колонія – поселення була реорганізована в установу по виконанню покарань посиленого виду режиму з лімітом місць – 1750 засуджених. У листопаді 1999р. установу було перейменовано в Мічурінську виправну колонію №57. Загальна площа земельної ділянки колонії – 183,800 кв.м. На сьогоднішній день кількість засуджених колонії складає 1460 чоловік.

 Ведуча галузь виробництва установи – машинобудування. Підприємство виробляє шахтні затяжки, сітки, фігурні елементи мощення, огорожа «Єгоза» оцинкована, шлакоблок, та ін. Основні види послуг – розфасовка дров, деревного вугілля, алебастру, пошиття костюмів робітничих, рукавичок побутових .

 Для виконання зовнішніх замовлень і виготовлення продукції для власних потреб в колонії розташовані виробничі і допоміжні цехи №1, №2 та ділянки: швацька, деревообробки, формових елементів, підсобне та паросилове господарства, пожежне депо. У виробничої зоні розташовані 7 локальних секторів.

 Навчання в професійно-технічному закладі колонії проводиться по індивідуально-бригадній формі навчання. Посвідчення про одержання професії видаються після закінчення курсу навчання і дійсні для внутрішнього користування Навчання проводиться за професіями: працівники громадського харчування, газоелектрозварювальники, верстатники, бетонники, швачки, вантажники, виготовлювач стрічок та металевих сіток.

З 1 вересня 2002р. для осіб, які не мають середньої освіти, у Мічурінській виправній колонії №57 організована філія вечірньої загальноосвітньої школи №20 м. Горлівки. На початок навчального року кількість учнів складала 243 чоловіка. Рішенням Горлівської міської ради №645 від 16.06.2004 року на базі колонії відкрита вечірня (змінна) загальноосвітня школа II-III ступенів №11. У 2007-2008 навчальному році в школі навчається 268 учнів з числа засуджених. 11 учителів проводять навчальний процес у 5-ти навчальних кабінетах. Бібліотечний фонд школи складає 4546 екз. книг. У 2006-2007 навчальному році отримали атестати про повну загальну середню освіту 45 засуджених та 78 отримали свідоцтво про базову середню освіту.

 До складу медичної частини входять рентген-кабінет, лабораторія, кабінети лікарського прийому, стаціонар на 15 ліжок, ізолятор на 4 ліжка, аптека. Фінансування медчастини здійснюється: централізовано, у вигляді гуманітарної допомоги, а також за рахунок засобів від виробничої діяльності колонії.

 З метою морального і духовного виховання засуджених у колонії налагоджене співробітництво з представниками 4 релігійних конфесій. Нарівні з богослужіннями проводяться концерти, духовні співи. Представники церков надають колонії благодійну допомогу.

 Для засуджених організована робота гуртків прикладного мистецтва, художньої самодіяльності, спортивна секція по міні футболу. Відкрити предметні кружки по поглибленому вивчанню української мови і літератури з використанням радіолінії колонії, функціонують гуртки «Культурології» і «Українознавства». Спортивні змагання та літні спартакіади проводяться на власному обладнаному стадіоні. Функціонує шаховий гурток «Гамбіт». Книжковий фонд бібліотеки колонії складає майже 20 тис. екземплярів.

 Для більш комплексного підходу до участі в процесі виправлення і ресоціалізації засуджених налагоджене співробітництво з благодійним фондом «Наш будинок Україна», громадською організацією «Джерело надії», благодійним фондом «Витязь», Центральною бібліотечною системою м. Горлівки. Представники організації проводять для засуджених лекції та бесіди, тематичні вечори, концерти, здійснюють виховну і духовну роботу, надають гуманітарну допомогу колонії.