Міжнародний фонд "Відродження"

Селидовська виправна колонія (№82)

Адреса установи: вул.Погранична,1, с.м.т. Гостре, Селидовського р-ну, Донецької обл. 85493
начальник виправної колонії Скрипник Петро Іванович
(062) 785-35-87

Селидівська виправна колонія № 82Управління Державного Департаменту Україниз питань виконання покарань у Донецькій області

Селидівська виправна колонія №82 була утворена у 1959р. на базі промислової площадки ш-ти «Гнілушенська», як колонія строгого режиму. З 2004р. установа стала колонією середнього рівня безпеки, для утримання засуджених які раніш відбували покарання у виді позбавлення волі. Планове наповнення – 1550осіб.

У різні роки установу очолювали: Задо М.М., Нивин, Асатрян В.Т., Іващенко К.Є., Іващенко М.П., Чорний В.С., Наврати Я.У., Іващенко А.Є., Ковтун В.О., Ілларіонов В.О., Наврати І.Я., Москаленко С.Г.

На даний час установу очолює Скрипник Петро Іванович.

Селидівська виправна колонія № 82 – одна з самих значних у Донецькій області. Загальна площа колонії складає 16,55 га, у тому числі: площа промислової зони – 12,6га, площа житлової зони – 3,95 га. На території колонії розташовано підсобне господарство, де вирощують велику рогату худобу, свиней, птицю.

 У 1960р. в колонії були обладнані площадки для випуску промислової продукції – резервуарів для пального і водонапоружних веж для потреб сільського господарства. У 1965р. була підписана угода про випуск та постачання продукції для Міністерства цивільної авіації і Міністерства оборони СРСР. Якість виробленої продукції контролювалось представниками цих відомств. Отриманий від реалізації прибуток дозволив збільшити асортимент продукції.

 У 1969р. було налагоджено виробництво та випуск деяких видів сільськогосподарських машин для обробки зерна, у 1985р. випуск контейнерів під сміття, котлів АГВ -120. Відкрита ділянка для виготовлення товарів народного споживання. Рекордний обсяг випуску продукції на загальну суму 14 млн.700 карбованців був зафіксований у 1990р.

 За 10 місяців 2006р. обсяг виробництва склав 3 млн.754,3 тис.грн., що дозволило забезпечити трудом 163 засуджених та отримати прибуток у розмірі 109,9 тис.грн. Середня заробітна плата засуджених склала 323,16 грн.

 На теперішній час основними видами виробленої продукції є: водонапружні вежі, різноманітні резервуари для нафти, металеві сітки, металоконструкції.

На базі установи у 2004р. відкрито учбовий професійно - технічний центр №82, де засуджені можуть отримати професії газоелектрозварника, електрослюсаря, кранівника, повара-кондитера. В 10 учбових групах проходять курс навчання 206 засуджених.

При колонії працюють вечірні класи при Селидівськії ЗОШ №11. У 2006-07 учбовому році для отримання загальної середньої освіти до школи зараховано 156 засуджених, сформовано 6 класів.

В установі функціонує медично-санітарна частина, у складі якої: стаціонар на 14 міст, аптека, ізолятор, 7 кабінетів лікарського прийому. Черговим фельдшером цілодобово надається негайна допомога. В минулому році у стаціонарі пройшли курс лікування 264 чоловіка.

З метою утворення оптимальних умов для відбування засудженими покарання та проведення з ними соціально - психологічної та виховної роботи, яка спрямована на формування правильної поведінки та стимулювання становлення відповідно до соціальних норм життєвої позиції, в колонії працює відділи соціально –виховної і психологічної служб.

Для реалізації засудженими права на свободу вибору релігії у виправній колонії -82 працюють представництва п’яти різних релігійних конфесій. У співробітництві з Українською православною церквою та при участі священників Свято - Василівського монастиря силами засуджених в колонії був збудований «Храм Благорозумного розбійника Раха», де у дні християнських свят відбуваються Богослужіння.

В установі функціонують секції футболу, тенісу и шахів. Працюють 2 інструментальні ансамблі та 2 гуртка художньо-прикладного мистецтва. Книжковий фонд читального залу та бібліотеки складає більш ніж 7 тис. примірників художньої літератури та понад 1,5 тис. учбової. У житловій зоні працює радіомережа.

Соціально - виховна і психологічна робота із спецконтингентом ведеться у співробітництві з громадськими та спортивними організаціями області – Селидівською радою ветеранів, Товариством «Червоного Хреста», спортивним клубом ім. А.Д.Шведченко та ін.