Міжнародний фонд "Відродження"
Новини

Самогубства і катування стали звичним явищем в українських в’язницях. Заява ВПГ.

Людмила Коваль | unian.net
Самогубства і катування стали звичним явищем в українських в'язницях


Останнім часом масово стала надходити інформація про жорстокі порушення прав засуджених у місцях позбавлення волі, а протягом десяти останніх днів в Україні четверо засуджених позбавили себе життя.
Про це йдеться у повідомленні Вінницької правозахисної групи, текст якого є у розпорядженні УНІАН.
Так, за останню добу до Вінницької правозахисної групи надійшла інформація про масові побиття засуджених в Стрижавській виправній колонії №81 та у Темнівській виправній колонії №100 (Харківська область).
Відповідно до інформації, яка є в розпорядженні ВПГ, 7-8 червня співробітниками Стрижавської ВК №81 було жорстоко побито трьох засуджених. "На тілах засуджених є сліди від побоїв, тому адміністрація колонії робить усе для того, аби не допустити для зустрічі з ними пресу та правозахисників", повідомляє ВПГ.
За інформацією правозахисників, причиною побиття є "незгода засуджених із жорстоким приниженням людської гідності з боку адміністрації колонії та попередження з боку засуджених про те, що вони вдаватимуться до акцій мирного протесту проти принижень".
За повідомленням ВПГ, в ізоляторі колонії №100 перебуває понад 60 осіб, 7 червня катувань зазнали четверо засуджених. "Серед методів катування, які застосовуються до засуджених, - побиття, замотування рук і ніг у вологі рушники, що викликає важкий біль після висихання рушників, «розтяжка», прив`язування до батареї наручниками», йдеться у повідомленні.
Правозахисники звертаються до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни КАРПАЧОВОЇ з проханням відвідати колонії №100 та №81 і зустрітися із засудженими, які, згідно з повідомленнями, були піддані тортурам.

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном