Міжнародний фонд "Відродження"

НОВЕ ПОКОЛІННЯ - дніпропетровське обласне громадське об’єднання спеціалістів соціальної роботи

49004 м. Дніпропетровськ,
пр-т Кірова 2, кімн. 451,
Тел. ( 0562)  42-82-10;
Е-mail:  [email protected]
Голова правління -  Зимівець Наталія

  Об'єднання  «Нове покоління» зареєстровано  16 грудня 1998 року. Своєю місією об'єднання вважає пошук та впровадження нових соціальних технологій, зокрема, у вирішенні проблем  дітей та молоді.

Засновники, активісти об'єднання мають великий досвід роботи з молоддю, підлітками завдяки попередній громадській та професійній діяльності

Об'єднання  представлено чотирма філіями в містах області.

  Мета об'єднання:

 Сприяння  становленню  громадянського суспільства  шляхом  впровадження  в практику інноваційних  соціальних технологій,  практичному здійсненню загальнодержавних, місцевих, міжнародних програм, спрямованих на  створення  умов для захисту і розвитку  дітей та молоді, заснованих на заставах забезпечення  прав людини.

 

Кредо  організації: найкращий захист – це знання.  Виходячи  з цього,  основними  видами  діяльності  організації є :

●  ініціювання та підтримка  нових  соціально-значимих  ініціатив в сфері соціальної роботи;

● реалізація  освітніх програм;

● проведення навчальних  тренінгів, семінарів;

● підготовка тренерів по  освітнім програмам;

● допомога в підвищенні кваліфікації, отриманні  інформації в сфері практичної соціальної роботи;

● пропаганда та розповсюдження досвіду кращих фахівців соціальної роботи;

поширення інформації шляхом проведення семінарів, розповсюдження  інформаційно-методичних матеріалів.

 

  Проекти та види діяльності, які були здійснені  та реалізуються організацією:

● Проект “Центр ювенальної юстиції”- (з  1998 р. до березня 2001)  безкоштовна юридична допомога неповнолітнім Дніпропетровської області, які вступили в конфлікт з законом, як на попередньому слідстві, так і в суді  при фінансовій підтримці служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації. За  даний період  надана допомога в захисті прав, в тому числі і майнових, 217  неповнолітнім.

● Проект “Центр інформування і консультування з  питань зайнятості і перенавчання молоді  і підлітків” (з 1998 року  до  липня 2003 року). Мета проекту: допомога  молоді, підліткам шляхом надання інформації по працевлаштуванню, інформації про навчальні установи, курси, проведення консультацій. 

● Проект “Вибір за тобою” (з 1999 року  до  2002 року ) –  первина  профілактика наркоманії, ВІЛ- інфікування, пропагування здорового способу життя  за методом “рівний навчає рівного” – за фінансової підтримки служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації.

● Проект “Практичне право” ( в 1999 р)  – освітний проект для дітей групи ризику, у тому числі Павлоградської ВК спільно з ІМЦ “Дебати  “ (м.Київ ).

Проект “Соціально-психологічна адаптація неповнолітніх вихованців колонії до умов життя після звільнення” ( з липня 2000 року по червень 2001 року) за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації. Впродовж терміну реалізації проекту надана соціально-психологічна допомога  понад 300 підліткам, які перебували у виховній колонії для неповнолітніх (м. Павлоград), шляхом проведення психокорекційних заходів, заходів соціальної адаптації, надання юридичної допомоги. Вихованцям надана юридична допомога  та консультативна  допомога з питань працевлаштування.

● Проект “Ровесник – ровеснику“ ( з лютого 2002 до червня 2003) - за підтримки Християнського Дитячого Фонду. За час реалізації проекту проведено з волонтерами тренінги, підготовлені підлітками для 300 вихованців Павлоградської колонії, 70 дітей притулків Дніпропетровська. Реалізація проекту надала  змогу розширити можливості отримання інформації, знань з громадянських прав та прав дитини  вихованцями  притулків, колонії;  підвищити рівень правової та методичної підготовки педагогів, вихователів притулків, колонії щодо проведення просвітницької роботи з даної проблематики;  забезпечити  притулки м. Дніпропетровська, Павлоградську колонію необхідною  методичною літературою  з громадянських  прав та прав  дитини.

●  Проект “Твоє життя – твій вибір” (соціально-психологічна та правова допомога неповнолітнім, які знаходяться в Дніпропетровському СІЗО). Реалізується з липня 2003 по липень 2004 року

В реалізації проекту беруть участь: СІЗО-3 м.Дніпропетровська, Дніпропетровський обласний та міський центри соціальних служб для молоді, Дніпропетровська обласна служба у справах неповнолітних, Дніпропетровське  відділення Всеукраїнського Комітету Захисту Дітей.

Мета проекту - розробка та проведення комлексної програми соціально-психологічного навчання та профілактики рецидивів асоціальної поведінки  підлітків, які знаходяться в Дніпропетровському слідчому ізоляторі з метою стимулювання їх до самостійного, усвідомленого вибору життєвої позиції, визначення шляхів позитивної соціалізації.

 Проект передбачає розробку та відпрацювання заходів, що створять такі умови, в яких підлітки, які перебувають у слідчому ізоляторі, зможуть відчути причетність і підтримку громади, відродити віру у власні можливості.

Під час проекту  надається  соціальна, психологічна та правова допомога неповнолітнім, які перебувають в Дніпропетровському СІЗО, шляхом соціального навчання.

  Завданням комплексної  програми соціально-психологічного  навчання  неповнолітних, що знаходяться в СІЗО  є формування у них життєвих навичок  соціальної компетентності – базису для  адаптивної та позитивної поведінки. Розроблено спеціально тренінг-курс, проведення якого відбувається для кожної камери окремо в спеціально обладнаному приміщені і який спрямовано на надання інформації, формування умінь і навичок у неповнолітніх, які перебувають в  СІЗО.

 

   Організація має творчий та виконавчий потенціал. Члени організації  є сертифікованими тренерами Всеукраїнських та регіональних програм, а також авторами методичних посібників, серед яких такі: 

„Права дитини: від витоків до сьогодення”,

„Методика освіти “рівний – рівному”

«Лидер будущего: новое видение, стратегии и практика”

«Осознане право – право на кожний день. Посібник для тренера-початківця, працючого в галузі правової просвіти”

“Січ. Сімейні групові наради як метод розв’язання конфліктних ситуацій”

 

Організація  має бібліотеку інформаційних, методичних матеріалів (від Інституту Громадянського Суспільства, Інформаційно-методичного центру “Дебати”, Дитячого Християнського Фонду, Хельсінського Фонду прав людини та інших), власні розробки щодо просвітницької роботи.

Організація має сталі зв’язки з державними установами: службою у справах неповнолітніх Дніпропетровської облдержадміністрації, управлінням Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Дніпропетровській області, центрами соціальних служб для молоді, обласним наркодиспансером, факультетом соціології та психології Дніпропетровського національного університету, навчальними установами, громадськими організаціями