Міжнародний фонд "Відродження"

Батьківський комітет Порятунок

Батьківський комітет "Порятунок" — громадська організація з всеукраїнським статусом.
Адреса: м. Хмельницький, вул. Транспортна, 27, інд. 29025, тел. (0382) 55-95-78
Поштова адреса: А.С. № 848, м. Хмельницький, інд. 29025
Виконавчий секретар: А.С. № 194, Івано-Франківськ, інд. 76018, тел. (0342) 51-12-56

Легалізована шляхом повідомлення до Міністерства юстиції України 12 вересня 2002 року за адресою: вул. Транспортна, 27, м. Хмельницький, інд. 29025. В Міністерстві юстиції України в книзі обліку громадських організацій значиться за № 83.

Мета діяльності організації: сприяння захисту конституційних прав засуджених осіб та спільних інтересів членів організації.

Основні проблеми, над якими працює організація:

1.  Перегляд вироків особам, засудженим до смертної кари на 15 років позбавлення волі, замість незаконно призначеного довічного ув'язнення.

2.  Сприяння  перегляду  сумнівних,  недостатньо  обґрунтованих  вироків  смертної  кари  та довічного позбавлення волі.

3.  Сприяння  захисту  прав засуджених  на стадії виконання  покарань та  поліпшення  умов утримання в установах виконання покарань.

Батьківський комітет займається проблемами щодо засуджених до довічного позбавлення волі. Комітет працює за  власні  кошти.  При  потребі  члени  комітету добровільно  вносять  кошти  на запланований захід, поштові витрати та інші потреби.

Головою комітету обрана Хохліч Марія Євгенівна, котра проживає у місті Хмельницькому. Заступник  голови - Полторацький  Євгеній  Миколайович,  проживає у  місті  Івано-Франківську. Виконавчий секретар - Полторацька Лариса Миколаївна,  котра також  проживає у  місті  Івано-Франківську.

На жаль правоохоронні органи, судова влада, виконавча влада не рахуються з громадянським суспільством. Численні звернення організаціїї до органів влади суттєвих результатів не мали. Майже завжди ми натрапляли на відсутність розуміння владою проблем, з котрими комітет звертався, та отримували необґрунтовані відмови.

За роки існування комітет домігся того, що засудженим до довічного позбавлення волі продовжили побачення від 2-х до 4-х годин, надали можливість телефонувати рідним один раз у три місяці.

Комітет неодноразово привертав увагу влади до ганебної політики введення спецзагонів у тюрми і колонії з метою проведення так званих обшуків, а на практиці побиття і приниження засуджених. На жаль, влада не реагувала на наші звернення.

У 2005 році комітет організував акцію протесту у Києві з метою привернути увагу влади до проблем засуджених. Акція тривала 5 днів і проводилася біля Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства юстиції України, Верховного Суду України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Вимоги, з якими комітет звертався до влади: поліпшення умов утримання засуджених, перегляд вироків смертної кари на 15 років позбавлення волі, перегляд не достатньо обґрунтованих вироків довічного позбавлення волі.

7  липня  2005  року  комітет протестував  під офісом омбудсмана,  висловлюючи  недовіру за
бездіяльність і нехтування обов'язками.