Міжнародний фонд "Відродження"
Новини

„Право на інформацію” для засуджених жінок

Лепеха Алла
Тренінг організований благодійною організацією «Чернігівський жіночий правозахисний центр» в рамках реалізації проекту «Забезпечення засудженим жінкам та ув’язненим неповнолітнім, особам, звільненим з місць позбавлення волі, доступу до правосуддя через надання правової допомоги». В підготовці та проведенні тренінгу взяли участь члени благодійної організації та Чернігівської міської спостережної комісії.

В ході тренінгу засуджені були ознайомлені з основними положеннями Міжнародних стандартних правил поводження з в’язнями та Європейських пенітенціарних правил про право на інформацію. Відповідно до міжнародних стандартів всі засуджені в письмовій формі та усно повинні бути поінформовані про Правила внутрішнього розпорядку та про їхні права та обов’язки в пенітенціарній установі, про порядок подання пропозицій, заяв і скарг, а також про організацію особистого прийому засуджених керівництвом установ.
Заступник голови Чернігівської міської спостережної комісії Кропива Г.М. надав інформацію засудженим про законодавче регулювання їх права на інформацію про свої права та обов’язки, порядок і умови виконання/відбування покарання. У своєму виступі він зазначив, що чинним Кримінально-виконавчим кодексом України передбачено, що засуджені користуються всіма правами людини та громадянина, гарантованими Конституцією України, за винятком обмежень, визначених цим кодексом, законами України і встановлених вироком суду, а також те, що вони мають право на отримання інформації про свої права та обов’язки, порядок і умови виконання/відбування призначеного судом покарання.
В ході тренінгу засуджені були ознайомлені з основними положеннями Законів України «Про звернення громадян» та «Про інформацію».
При підведенні підсумків тренінгу, засуджені отримали відповіді на запитання, які стосувалися гарантій їх права на інформацію.

А.Лепеха, директор БО „ЧЖПЦ”

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном