Міжнародний фонд "Відродження"
Новини

В продовження теми про масове побиття в’язнів у 89 колонії

Андрій Діденко | khpg.org
08.07.11
Про цю подію ми повідомляли в нашій публікації від 06.07.2011 «Бійці спецпідрозділу Державної пенітенціарної служби знову масово калічать в’язнів?», також ми отримали таку інформацію:

«Избиение заключенных на ДИК-89

5 июля, во вторник, в Днепропетровской исправительной колонии 89 на участке максимального режима содержания Т. З. совершенно безосновательно произошло массовое избиение заключенных специально для этого введенной на территорию учреждения ротой спецназа.

У многих сломаны ребра, повреждены конечности, отбиты внутренние органы, почки и т. д., и что особенно характерно для данного случая, у некоторых сломаны челюсти. Это говорит об особенной жестокости, даже в „повседневной“ практике отработок спецназа. Обычно, в целях недопущения наглядных последствий, синяков и т. д., удары по лицу не наносятся. В данном случае „работали“ по полной программе. Есть надежное прикрытие сверху, можно ни на что не оглядываться.

Особенно пострадали следующие заключенные: Погорелов А. И., Костецкий А. И., Тимошенко С. А., Урсол Г. Г., Мушинский В. И., Рыжих А. В., Кутлеев В. И. и другие.

В связи с этим 06. 07. 2011 осужденные участка Т. З. объявили официальную голодовку и требуют встречи с прокурором по надзору из Генеральной прокуратуры, требуют улучшения условий содержания, гарантий того, что подобное не повториться.

Огромная просьба ко всем, кто считает это своим долгом, отозваться на данную информацию.

Мне в свое время довелось лично познакомиться с этой самой ДИК 89, Т. З. Конечно, она заслужила мое особенное внимание. Это несмотря на то, что я тогда уже успел лично познакомиться с целым рядом колоний и тюрем по всей территории Украине. С риском для себя, для иных заключенных я тогда, в 2005-м, сумел переправить статью обо всем в редакции определенных газет (см. Белый лебедь или Бухенвальд? Днепропетровская исправительная колония № 89).

Как видим, все по-прежнему и необходимо повторять все снова и снова.

07.07.2011. Гаркавенко Игорь Олегович»

Разом з тим, вчора, 07.07.11, о другій половині дня, на мій мобільний зателефонував чоловік і представився начальником Управління Державної пенітенціарної служби в Дніпропетровській області Бабець Анатолій Михайлович.

Він повідомив, що ніякі бійці спецпідрозділу Державної пенітенціарної служби в колонію № 89 міста Дніпропетровськ не заводились, а події, які відбувались в цій установі – «типичная отработка» (передаю дослівно – А. Д.), а покалічених засуджених зовсім не має.

В той же час до нас доходять все нові й нові повідомлення про жахливі подробиці того жорстокого побиття в’язнів 5 липня 2011 року.

Я спитав у Анатолія Михайловича, чи можу я особисто переконатися в тому, що його слова про те, що в колонії немає побитих засуджених, зустрівшись із в’язнями, прізвища яких згадані в чисельних повідомленнях, і що спецвійська Державної пенітенціарної служби не були задіяні в масовому побитті людей? Я пропонував це зробити негайно, для чого я особисто готовий виїхати до Дніпропетровська. Бабець відповів, що зараз подібне відвідування неможливе, оскільки триває прокурорська перевірка, а от у вівторок 12 липня він готовий надати дозвіл представникам громадськості перевірити зазначену інформацію.

Я розумію, що час спливає, тілесні ушкодження, які за нашими даними мають засуджені загоюються.

В той же час хотіли б звернутися до керівництва центрального апарату Державної пенітенціарної служби за сприянням виконанню обіцянок начальником Управління Державної пенітенціарної служби Бабцем Анатолієм Михайловичем, тобто надання дозволу на відвідання установи саме 12 липня і забезпечення зустрічі представників громадськості з засудженими 89-ї колонії, прізвища яких будуть названі.

Андрій Діденко, координатор програм Харківської правозахисної групи

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном