Міжнародний фонд "Відродження"

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
персоналу та ветеранів
Державної пенітенціарної служби України
Колектив та ветерани пенітенціарної служби вкрай обурені діями та висловлюваннями окремих українських політиків, якими вони дискредитують усю систему виконання покарань у державі.
Надмірна концентрація уваги навколо діяльності органів і установ виконання покарань та деяких особистостей, які користуються своїм соціальним та матеріальним становищем, створює моральне напруження та призводить до відволікання зусиль персоналу від виконання своїх безпосередніх обов’язків і до постійних виправдовувань перед суспільством за безпідставні, інколи відверто брехливі звинувачення.
Така ситуація наразі відбувається в Київському слідчому ізоляторі та Качанівській виправній колонії, де представниками ЗМІ, окремими народними депутатами від БЮТу та зацікавленими ними публічними особами систематично викривляється інформація з метою впливу на суспільну думку.
Так, з моменту поміщення Ю.Тимошенко до Київського СІЗО, а згодом після направлення її до Качанівської виправної колонії Харківської області, представниками ЗМІ та народними депутатами систематично публікується інформація про знущання над екс-прем’єром, ненадання їй медичної допомоги, непрофесіоналізм наших працівників.
Хоча реальний стан справ дещо інший і Державна пенітенціарна служба України неодноразово інформувала суспільство.
За час перебування в Київському слідчому ізоляторі і Качанівській виправній колонії Тимошенко проведено 61 комісійний медичний огляд, і в 33 випадках вона відмовлялась від послуг лікарів. До цих оглядів було залучено 25 фахівців МОЗ України вищої кваліфікаційної категорії, з яких 4 академіка, 15 докторів та кандидатів медичних наук, а також 5 іноземних лікарів, в тому числі 2 професорів з клініки «Шаріте» (Німеччина) та 3 лікарів з Канади.
За цей період Ю.Тимошенко було проведено 10 сеансів масажу за участю особистої медичної сестри в Київському СІЗО, та ще 20 - у Качанівській виправній колонії.
Поряд з цим Ю.Тимошенко неодноразово проводились інструментальні та лабораторні дослідження стану її здоров’я, в тому числі із вивезенням її до закладів охорони здоров’я міст Києва та Харкова.
Щоденно станом здоров’я Ю.Тимошенко опікувався медперсонал установ пенітенціарного відомства, де за час перебування в СІЗО та виправній колонії вона понад 250 разів оглядалась відомчими лікарями, з яких у 218 випадках вона все ж таки відмовлялась від медичних послуг.
Але ж ні... Сьогодні співробітники відомства - це «тюремники». Доречно згадати ще декілька порівнянь співробітників ДПтС, які сьогодні поширені депутатами Власенком, Пашинським та іншими у ЗМІ, інтернет-порталах, окремих коментарях.: «Фашисти», «кати», «торгаші свободою», «нелюди», «опричники влади»...
Напевно, буде справедливо їй відповісти: «якщо хвора – то лікуйся, якщо вважаєш себе невинною – то захищайся в суді, доводи свою правоту та невинуватість, використовуй юридичні важелі, а не «підіймай хвилі невдоволення» умовами лікування в лікувальних закладах МОЗ та установі.
І хоча більшість мислячих людей розуміють всю анатомію політичного захисту уникнення відповідальності за скоєний злочин, хочеться від імені 50-тисячного колективу співробітників, їхніх родичів, ветеранів служби висловити побажання не «зганяти всіх собак на пенітенціарне відомство».
Враховуючи значний суспільний резонанс міжнародного масштабу кожна дія рядового співробітника установи, керівника обласного рівня чи керівництва апарату ДПтС виважена та відповідає нормам діючого законодавства. Усі прекрасно розуміють, що допущення будь-яких помилок чи порушень відносно публічних осіб ставить під загрозу не тільки імідж пенітенціарної служби, а в цілому українську владу та міжнародний авторитет нашої держави.
А тепер давайте ще раз задамо собі запитання : «Чи міг співробітник установи вночі, силоміць, без згоди Ю.Тимошенко, при фактично щоденній присутності адвоката-нардепа, відлупцювати жінку, тим більше колишнього прем’єр- міністра країни?»
Або інше запитання: «Чи не повторюється історія з появою восени минулого року на тілі у Ю.Тимошенко (коли вона утримувалась в Київському СІЗО) невідомих п’ятен. Справді не відомої для лікарів етіології, але тоді резонансу не було, а зараз мабуть дуже зручний час для цього. Однак, не слід дуже відволікатись та забувати самим, чи не давати забувати народу, про офіційну біль в спині. Адже можна «загратися».
А останнім часом окремі особи перейшли межу дозволеного. Працівникам кримінально-виконавчої служби і членами їх родин надходять образи, погрози, заклики до розправи, і навіть до їх фізичного знищення.
І тепер, завдяки чітко влаштованою лінією захисту Ю.Тимошенко, високопрофесійними закликами до справедливості, наполегливим формуванням «правильної» суспільної думки ми маємо ситуацію, коли якийсь активний правдоборець закликає знайти і розправитись з сім’єю та безпосередньо заступником начальника установи, який відповідає за охорону, режим і інші напрямки діяльності Качанівської установи.
Так, сьогодні пенітенціарне відомство має певні проблеми, ряд питань потребують особливої уваги з боку суспільства, допомоги з боку держави, дієвого контролю з боку керівництва Служби.
Але сьогодні Пенітенціарна система стає заручницею політичних ігор замість того, щоб зосередити зусилля на побудову в Україні цивілізованої пенітенціарної системи, яка б відповідала загальновизнаним європейським стандартам дотримання прав людини.
Однак, сьогодні є чим пишатися сучасній Державній пенітенціарній службі України, і про отримані здобутки керівництво відомства готово систематично інформувати суспільство.
Для кого це непереконливо – запрошуємо на службу до органів і установ пенітенціарного відомства. Прийміть особисту участь у очищенні, відродженні та оздоровленні нашого суспільства. Адже одне із державних завдань, яке стоїть перед пенітенціарним відомством, саме таке.
І ще один момент. Державна пенітенціарна служба України сьогодні звертається до суду з проханням про захист честі і гідності працівників Служби з вимогою визнати інформацію народного депутата Пашинського С., Власенка С. та інших такою, що порочить ділову репутацію відомства, а також з вимогою публічно спростувати інформацію у відкритий для суспільства спосіб.

Колектив Державної пенітенціарної служби України

Голова Всеукраїнської профспілки персоналу органів
та установ пенітенціарної служби
О. А. Андрієнко

Голова Ради Всеукраїнської громадської
організації «Асоціація ветеранів державної
кримінально-виконавчої служби України
Штанько І. В.