Міжнародний фонд "Відродження"
Новини

‘Повна ізоляція від суспільства’, — звіт за результатами моніторингового візиту до Холодногірської виправної колонії №18

Андрій Діденко

В установі відбувають покарання за скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів. Після прямого влучення, під час ворожих обстрілів росіян, була жахлива пожежа. З березня 2022 року засуджених було три рази евакуйовано і три рази їх повертали назад. Персонал у тяжкі часи перебував разом із засудженими.

Начальник установи — полковник внутрішньої служби Марк Маркін.

Напередодні візиту до керівництва закладу спрямовано запит на отримання публічної інформації з запитаннями: кількість звернень від засуджених протягом 2022-2023 року, направлених на адресу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, прокуратури, правозахисних організацій та інших державних органів, а також кількість відповідей на ці звернення.

В отриманій відповіді на запит начальника установи зазначено, що протягом 2022-2023 років в державній установі Холодногірська виправна колонія №18 звернень від ув’язнених до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, прокуратури, правозахисних організацій та інших державних органів не було. Відповідно — відповідей також.

Читати далі